Погіршилася ситуація з рівнем захворюваності і у Канівській міській територіальній громаді. Відтак, днями було проведено онлайн засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
За три місяці 2024 року зафіксовано 1006 випадків захворювання, проти 49 аналогічного періоду минулого року.
Так, упродовж 2023 року на території населених пунктів Канівської МТГ випадків захворювань вакцинокерованими інфекціями серед дитячого населення не зареєстровано. Проте вже у квітні цього року зареєстровано чотири випадки кашлюку. Станом на 9 травня цього року кількість хворих збільшилася - захворіло ще двоє дітей.
«Одна дитина повністю не вакцинована. Ще одна щеплена однією дозою вакцини, далі відмова батьків від вакцинації. Чотири дитини щеплені з порушенням графіків вакцинації, з яких – двоє розпочали щеплення після 6-ти років вакциною, яка не містить коклюшний компонент», – поінформувала директорка Канівського ЦПМСД Наталія Горьова.
Також медик зазначила, що рівень планової вакцинації залишається недостатнім і створює загрозу виникнення спалаху та розповсюдження інфекції. Вакцинація від кашлюка проводиться до 6 років 11 місяців 29 днів. Надалі, якщо дитина не вакцинувалась вчасно, наздоганяюча вакцинація проводиться вакциною АДП-М, яка не містить кашлюковий компонент.
Станом на кінець квітня зареєстровано 73 дитини, батьки яких відмовляються від вакцинації. З них – 2 дитини 2024 р.н., ще одна дитина 2024 р.н. має тимчасовий медичний протипоказ до вакцинації.
Довідково. Кашлюк – це вкрай заразне захворювання дихальних шляхів, викликане бактерією. Кашлюк легко поширюється від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Багато дітей, які заразилися кашлюком, страждають від нападів кашлю протягом 4-8 тижнів. Найбільш небезпечне це захворювання для немовлят.
За інформацією пресслужби Канівської міськради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram