У суботу, 4 листопада, в залі засідань будинку рад відбулися громадські слухання з приводу перейменування вулиці Піонерської, що в Каневі.
Взяти участь у заході прийшло близько 30 канівців – насамперед жителі цієї вулиці.
Голова організаційного комітету щодо перейменування та впорядкування назв вулиць, провулків, майданів та скверів у м. Канів, заступник міського голови Наталія Матінова ознайомила присутніх із ходом виконання в Каневі закону про декомунізацію. Так, за словами Наталії Матінової, минулого року в Каневі було успішно перейменовано 16 вулиць і провулків.
- На той час у нас не було конкретного переліку топонімів, які підлягають перейменуванню. Ми діяли на власний розсуд. Це насамперед такі вулиці як Леніна, Свердлова, Калініна, Саммера. Однак, за цей час Інститут національної пам’яті розробив детальний перелік з усіма назвами, які підлягають перейменуванню. І в цьому переліку вулиця Піонерська є, - наголосила Наталія Матінова. – 4 жовтня ц.р. відбулося засідання оргкомітету щодо перейменування вулиці Піонерської. Відтак, було ухвалено рішення рекомендувати перейменувати Піонерську на вулицю Якова Шаха (Яків Шах – український гетьман, який вніс свій вклад в розвиток козацтва), оскільки частина цієї вулиці вже носить таку назву.
Утім, більшість жителів вулиці Піонерської виступила проти перейменування. Насамперед люди побоювалися, що це понесе додаткові фінансові затрати.
- Жодних матеріальних затрат у зв’язку з перейменуванням вулиці людина не несе. За останній час у нас було перейменовано багато вулиць, зокрема, і найбільша в Каневі вулиця Леніна. Ніяких проблем не виникало, - додав в.о. керуючого справами Володимир Святелик.
Також цікавилися, що буде, якщо люди не погодяться на перейменування, і наполягатимуть на старій назві.
- Якщо ми не приймемо рішення про перейменування вулиці Піонерської, то його приймуть за нас. Голова Черкаської ОДА на власний розсуд перейменує все одно, - відповіла Наталія Матінова.
Слово взяв секретар Канівської міської ради Сергій Ткаченко.
- Верховна Рада України ухвалила закон про декомунізацію і ми повинні його виконувати. Тому, як би ви не хотіли, а Піонерської вже не буде, - наголосив Сергій Ткаченко та запропонував людям зібратися своїм кутком і самим обрати майбутню назву своїй вулиці.
Опісля тривалих обговорень думки канівців розділились. Одні схилялися до пропозиції самим обрати назву вулиці. Інші натомість наполягали залишити назву Піонерська. Після 5-хвилинної перерви люди таки дійшли згоди. Відтак, було ухвалено рішення - надати можливість жителям вулиці Піонерської самим обрати нову назву своїй вулиці. Свої пропозиції вони вноситимуть до 20 листопада, які потому виноситимуться на розгляд чергового засідання сесії Канівської міської ради. За відповідну резолюцію учасники громадських слухань проголосували одноголосно.
За повідомленням Канівської міськради.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram