Торгують гуманітаркою, "лікують" калік та роздають "індульгенцію" від АТО. В Україні набирає обертів діяльність релігійних сект, лідери яких наживаються на парафіянах, інформує vikka.ua з посиланням на видання "Україна кримінальна".
"У кожного пастора є програми мінімум і максимум. Із пастви розміром близько ста осіб він раз у тиждень збере 10-15 тис. грн. Тобто 50 тисяч в місяць - це програма мінімум. А ось максимум - це за один день стати власником дво- або трикімнатної квартири десь у Києві чи Харкові. Адже всі люди рано чи пізно вмирають. А майже всі релігійні вчення влаштовані так, що пастир - це Бог, і люди охоче пишуть йому дарчі", - пояснює адвокат Іван Ліберман, який займається релігійними справами близько 10 років.
Наприклад, у Городищі Черкаської області, згідно з реєстром судових рішень, парафіяни запідозрили в нечесності пастора церкви "Блага вість". Він збирав гроші на ділянку для майбутнього молитовного дому, а при купівлі землю оформив на своє ім'я.
"Я знаю випадок зі священиком, який на пожертвування побудував собі двоповерховий особняк. При цьому оформив його не на створену ним організацію, а на двох своїх синів. А щоб парафіяни не здогадалися, на одній зі стін будинку написав назву своєї церкви. Сам пастор запевняв нас, що йому такий механізм підказали в Німеччині, а перед законом він чистий, адже все оформлено на його родичів-підприємців ", - говорить Ліберман.
Ще один випадок шахрайства через релігійну секту стався у Каневі Черкаської області. Там дійшло до того, що парафіяни церкви "Блага вість" брали кредити, аби "допомогти" пастору. Згодом його звинуватили в тому, що він, маніпулюючи свідомістю однієї з активних парафіянок, попросив її взяти кредит в одному зі столичних банків. Жінка під заставу свого будинку і ділянки зайняла у банку $134 тис. А коли зрозуміла, що храм ніхто не будуватиме, пішла до правоохоронців. Священик в результаті отримав шість років в'язниці, хоча провини своєї він не визнав.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram