
У Каневі відбулися громадські слухання щодо облаштування Алеї Слави загиблих Героїв. У заході взяли участь близько 60 осіб, з яких 54 зареєструвалися та отримали мандат для голосування.
Присутнім представили кілька проєктів. Основна дискусія розгорнулася навколо двох варіантів розташування - площа Соборна та площа Тараса Шевченка.
Наталія Малюк, мама загиблого Героя, наголосила, що "Алею Слави необхідно робити тільки в центрі міста, де вирує життя".
Представниця ветеранського простору "Патріот" Наталія Чупилка зауважила: "Тут ми обмежені в площі, а повномасштабна війна ще невідомо скільки буде тривати. Давайте будемо далекоглядними". Вона запропонувала розмістити в центрі міста інтерактивний білборд з історіями життя полеглих захисників.
Ведуча міських заходів Оксана Кириченко поділилася практичним досвідом: "Близько 20 заходів за рік ми проводимо в цьому місці – біля пам'ятного знаку захисникам. Тут дуже шумно. Дорога зовсім поруч – у нас хвилина мовчання чи звучить гімн, а тут гуркіт машин, свист гальм".
Отець Сергій Нікітін підтримав локацію Соборної площі: "Канів має величну святиню – Успенський собор ХІІ століття. Тут б'ється серце України. Вірю, що невдовзі у храмі відродиться українська молитва. І лунатиме вона за наших Героїв і за нашу перемогу, яка неодмінно буде". Священнослужитель запропонував розмістити Алею з портретами воїнів на шляху до храму та доповнити кожне фото QR-кодом з детальнішою інформацією про Героя.
Вікторія Дорохова, дружина загиблого Анатолія Чупилки, висловила іншу думку: "Наші предки вшановували своїх героїв на горах, а не під горою, зводили їм кургани і пагорби".
Ветеран АТО/ООС Сергій Голдиш підкреслив складність питання: "Навіть у моїй родині думки щодо місця та формату облаштування меморіалу розділилися. Що вже казати про всю громаду. Але тут, у центрі, місця мало. Я зовсім нещодавно поховав брата, а вже після нього скільки нових табличок з'явилося... Треба це враховувати".
Колишній міністр культури та туризму Ігор Ліховий закликав розглянути варіант біля собору: "Насправді – це висока честь, адже, як кажуть, на горі – ближче до Бога. А зараз від нашого протистояння виграє лише ворог, який прагне якраз нашого розбрату та роз'єднання".
Після тривалого обговорення жодна з пропозицій не набрала більшості голосів. Також не була підтримана резолюція щодо рекомендації міськраді визначитися з локацією самостійно. Таким чином, громадські слухання вважаються такими, що не відбулися.
За інформацією пресслужби Канівської міської ради
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram