Кам’янський заповідник продовжує проводити активну культурно-просвітницьку роботу. Черговим мистецьким заходом стало відкриття у літературно-меморіальному музеї О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського нової виставки під назвою “Християнські храми Тясминського краю”. Поява нової тимчасової експозиції приурочена до 200-ліття з часу утворення Свято-Миколаївської церкви – родинного храму Давидових (власники Кам’янського маєтку у ХІХ – поч. ХХ ст.). Автор виставки – завідувач музеєм О.Мушта.
Дерев’яна Свято-Миколаївська церква була збудована у 1817 р. Саме у цьому православному храмі у 1825 р. обвінчались Василь Львович Давидов і Олександра Іванівна Потапова. Довгий час це місце було центром суспільно-релігійного життя у Кам’янці. На жаль, історія цієї святині склалася трагічно. У 1930-х рр. вона була зруйнована більшовиками в ході розгортання жорстокої антицерковної політики. Згодом тут було встановлено танцювальний майданчик, а потім – дитяча карусель. І лише після здобуття Незалежності тут було встановлено дерев’яний хрест, який у 2013 р. був замінений гранітним постаментом.
Представлена експозиція, приурочена до 200-ліття вказаної вище пам’ятки, складається із фоторепродукцій, окремих масляних і акварельних картин та авторських світлин, на котрих зображені християнські будівлі минулого і сучасності. Теперішній вигляд храмів Кам’янки й найближчих сіл складають основу нової виставки. “Іменинниця” – Свято-Миколаївська церква – репрезентована у експозиції кількома зображеннями. Окрема частина виставки присвячена і Кам’янській Покровській церкві та її “зовнішньому вигляду” на поч. ХХ і ХХІ ст. Звичайно, не оминули увагою серед переліку візуальних експонатів й нещодавній візит святійшого патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета для освячення в Кам’янці новозбудованого храму Покрови Пресвятої Богородиці. І, як додаток до базису, виступають світлини окремих знакових церков Чигиринщини і Олександрівщини.
Честь першими відвідати новий мистецький об’єкт випало учням 10-го і 11-го класів Кам’янської ЗОШ № 2. Також, на радість учнів, вчителів та музейних працівників на захід завітав творець понад як 90 % експонатів виставки – веломандрівник й фотохудожник Григорій Юрик. Григорій Олександрович розповів дітям про своє захоплення фотографією, детально описав головні принципи цього цікавого мистецтва та дав невеличкий майстер-клас по фотографуванню. Під чітким керівництвом Григорія Юрика школярі вчились робити колективні, портретні та загальні кадри.
Усіх охочих запрошують відвідати нову цікаву виставку в Кам’янському державному історико-культурному заповіднику.
За повідомленням Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської ОДА.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram