Старший інспектор сектору ювенальної превенції Черкаського районного управління поліції спільно з поліцейським офіцером громади Кам'янської ОТГ, соціальними службами та батьками на базі Вербівської ЗОШ та Телепинського ліцею I-III ступенів, провели профілактичні бесіди з правопорушниками, учнями 7-10 класів. Метою таких зустрічей є забезпечення правового і соціального захисту дітей, інформують в обласній поліції.
Правоохоронці завжди йдуть назустріч дітям, щоб попередити їх від небажаних наслідків в їхньому житті, а саме глобальної та гострої проблеми серед молоді - це безпечне користування інтернетом. Діти годинами проводять час зі своїми гаджетами, спілкуються не тільки зі своїми знайомими, а й з зовсім невідомими їм людьми, які входять в довіру та можуть використати їхню приватну інформацію викладену в соціальних мережах. Таким чином незнайомці можуть вимагати кошти, шантажувати погрозами та навіть доводять дітей до суїциду правилами та командами небезпечних ігор.
Щоб не стати жертвою шахраїв потрібно пам'ятати основні правила безпечної роботи в інтернеті, які розповіли дітям поліцейські.
Також правоохоронці розповіли школярам поняття шкільного булінгу, надали практичні поради, як протидіяти цьому явищу, а також роз’яснили, що за таке правопорушення чинним законодавством передбачено відповідальність.
Під час спілкування зі школярами поліціянти приділили особливу увагу питанню протидії різним негативним явищам, недопущенню вживання наркотичних засобів і психотропних речовин, роз’яснили їх згубний вплив на організм людини. Не оминули увагою працівники поліції й питання вживання тютюнових та алкогольних виробів та відповідальність за такі дії.
Поліцейські розповіли про існуючі види відповідальності: кримінальну та адміністративну; пояснили з якого віку настає кожна з них та навели кілька прикладів, коли за вчинки неповнолітніх відповідали їхні батьки. Школярам було цікаво дізнатись, що окрім обов’язків, в них є і права, які треба вміти відстоювати.
Наприкінці лекції правоохоронці порадили у разі складної ситуації звертатись за допомогою до дорослих, вчителів, шкільних психологів та працівників поліції. Учні на зустрічі були дуже активними та ставили багато запитань, на які отримали змістовні відповіді.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram