У громаді на Черкащині аноніми в соцмережах “закрили” пологове відділення

18 травня 2021, 19:04

Днями у шполянських спільнотах мережі “Фейсбук” розгорівся скандал. Чергову "зраду" побачили в реорганізації пологового відділення Шполянської багатопрофільної лікарні. Користувачі мережі розповсюдили інформацію про можливе закриття згаданого відділення і звільнення мед персоналу. Паніка довкола опублікованої інформації набула чималого розголосу. А деякі жителі громади навіть почали обговорювати “закриття лікарні”. Утім, ці чутки спростували як в керівництві ОТГ, так і в самому медзакладі. Зі слів очільника лікарні Василя Уманця, питання про закриття відділення чи лікарні взагалі не стоїть на порядку денному.

Сайт місцевої газети “Шполяночка+” повідомляє, що оприлюднена інформація була спростована керівником Шполянської ОТГ Сергієм Кравченком та директором Шполянської багатопрофільної лікарні Василем Уманцем. Журналісти пригадали, що саме завдяки рішенню громади восени минулого року медзаклад було збережено від ліквідації та передано на баланс громади.

На фото: Василь Уманець

- Ніхто Шполянську ЦРЛ закривати не збирається. Мені не зрозуміло звідки взялась ця паніка. Наразі для повноцінного функціонування лікарні потрібно підписати пакет за оплату медичних послуг із Національною службою здоров’я. Є пакет терапевтичний (або загальний), до якого входять терапевтичне, дитяче та неврологічне відділення. Також є хірургічний пакет, до якого входять хірургічне відділення, травматологічне, урологічне, офтальмологічне, ЛОР та гінекологічне відділення. Проте є низка вимог до цих пакетів. Зокрема, при наявності пологового відділення необхідно, аби у штаті були 4 лікарі-анестезіологи та лікар-неонатолог. Вони всі в нас є, але наші лікарі-анестезіологи через те, що Шполянська ЦРЛ є опорною лікарнею по COVID-19, залучені до роботи в ковідному відділенні, - розповів журналістам Василь Уманець. - Відповідно, вони не можуть бути задіяні для роботи під час пологів. Саме через це ми не можемо тимчасово підписати пакет на пологи. Так, ми вимушені провести реорганізацію пологового відділення, яка передбачає попередження всіх працівників акушерсько-гінекологічного відділення про наступне можливе вивільнення, але гінекологічне відділення зберігається, при ньому функціонуватимуть і пологовий зал, і дитяча палата.

Зі слів керівника КНП “«Лікарня імені братів М.С. і О.С. Коломійченків» Шполянської міської ради об’єднаної територіальної громади” також повідомив, що у 2020 році в медзакладі народилось 186 дітей, а за 2021 - 78 маленьких шполян. 

- Пологи ми наразі зможемо приймати в екстрених випадках. Тобто питання про закриття гінекологічного відділення навіть не стоїть на порядку денному. Ми обговорили цю проблему з лікарями акушерсько-гінекологічного відділення і запропонували разом шукати нових лікарів, аби заповнити штат та разом виходити з положення. Тож чому було піднято такий ґвалт - категорично незрозуміло, - пояснив ситуацію журналістам Василь Уманець.

На фото: Сергій Кравченко

Для врегулювання зазначеного питання міським головою Шполянської громади Сергієм Кравченком також проведено нараду із залученням профільних фахівців, лікарів та фінансистів.

- На нараді було прийнято рішення, що для забезпечення безперервної роботи на період укладання договору по пакету послуг «Пологи» з Національною службою здоров’я України, робота пологового відділення буде повністю профінансована з міського бюджету для того, щоб забезпечити належні умови для кожної жінки нашої громади, щоб та мала змогу народжувати за місцем проживання. Задля досягнення цієї мети з міського бюджету будуть виділені всі необхідні кошти, – зазначив міський голова.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору