У Холодному Яру розгорівся конфлікт навколо підсніжників

10 березня 2017, 16:57

Вирвані порушниками підсніжники.

8 березня 2017 року в урочищі Холодний Яр, на території острівного локалітету підсніжника складчастого свободівці виявили порушників, які рвали червонокнижну рослину. Після того, як націоналісти зробили їм зауваження порушники пішли на конфлікт, інформує прес-служба Черкаської обласної організації  ВО «Свобода».

Від початку цвітіння підсніжника складчастого екологічні інспектори, студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та небайдужі активісти чергують біля квітів аби недопустити їх знищення. Свободівці також беруть участь у чергуваннях, допомагають матеріальними та людськими ресурсами.

Саме 8 березня відвідати охоронців приїхали депутати Черкаської обласної та міської рад від ВО «Свобода» Юрій Ботнар, Оксана Ковбоша, Сергій Воронов та Андрій Куча разом із черкаськими свободівцями.

«Прогулюючись лісом, ми почули як неподалік від нас люди щось говорять про те, що підсніжники можна рвати й нічого за це не буде. Коли ми підійшли до цієї компанії, то ними було вже зірвано два десятки квітів. Зробивши зауваження, ми вирішили покликати екологічних інспекторів для фіксації правопорушення та подальшого стягнення з порушників штрафу. Поки ми чекали інспекторів один чоловік почав викликати нас на конфлікт і намагався його перевести зі словесного на фізичний. Звісно, ж ми не піддавалися на провокацію» − розповідає про ситуацію Андрій Куча.

На жаль, навіть після того як керівницею чергувань Ольгою Галушко градус конфікту було збито, порушники продовжували поводити себе грубо та наприкінці розмови розпочали бійку.

Вгору