Радіаційне навантаження на приземний шар атмосфери утворюється внаслідок дії цезія 137 і стронція 90 чорнобильського походження та природних радіонуклідів (ізотопів земної кори та радіонуклідів космічного походження).
Про це на своїй сторінці в соціальній мережі "Фейсбук" повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.
За даними метеостанцій, добові значення гамма фону в липні коливались в межах 10 – 17 мікрорентген за годину (мкР/год). Значення на рівні 17 мкР/год були зафіксовані у с. Озірна Звенигородського району. Найбільша кількість днів зі значеннями мінімального радіаційного фону спостерігалась у м. Чигирин (10 днів) та м. Черкаси (8 днів). Для порівняння, метеостанція Чорнобиль зафіксувала у липні максимальні значення гамма-фону на рівні 22 мкР/год.
Середні значення гамма-фону за липень були такими:
- 12 мкР/год – у місті Чигирин,
- 13 мкр/год – у містах Жашків, Золотоноша, Сміла, Черкаси.
- 14 мкр/год – у містах Канів, Умань та с. Озірна Звенигородського району.
Контрольний рівень природного гамма-фону, становить 25 мкР/год.
Уміст у поверхневій воді цезія 137 та стронція 90 регулярно, з періодичністю один раз на місяць, контролюється у Кременчуцькому водосховищі в районі м. Канева. Результати свідчать, що концентрації цезію 137 перебуває в межах значень 1985 року (доаварійний період), а концентрації стронцію 90 ще перевищують доаварійний період, але всі ці значення набагато нижчі допустимих рівнів по питній воді.
Отже, радіаційний стан природного середовища Черкаської області перебуває в стабільному стані. Значення гамма фону є в межах рівнів, обумовлених випромінюванням радіонуклідів природного та космічного походження.
Читайте також: У гідрометцентрі повідомили про рівень радіації на Черкащині.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram