Фракція партії „Європейська солідарність“ публічно відзвітувалась за рік роботи в Черкаській обласній раді. В ній вона представлена 9 депутатами, які задіяні практично в усіх постійних комісіях( окрім комісії з питань інфраструктури та ЖКГ). Про те, яким видався рік, що минув, про особливі досягнення депутатської спільноти від „ЕС“ під час звітного зібрання мали можливість розповісти усі представники фракції.
Як наголосив голова фракції „ЄС“ у Черкаській обласній раді Віталій Коваль, під час роботи постійних комісій та сесій депутатами було внесено змін та пропозицій до 21 обласної програми. Керівник фракції наголосив, що за ініціативи „ЄС“ та у співпраці з уповноваженим з прав мови було розроблено і схвалено першу в Україні комплексну Програму розвитку та функціонування української мови в усіх сферах життя. За прикладом Черкащини, вже 9 українських областей створили схожі програми. Також фракцією було ініційовано рішення обласної ради про нагородження та заохочення молодих науковців. Віталій Коваль не просто виділив ці факти, як важливі серед інших у колі діяльності фракції, бо переконаний, що таким чином депутати реалізують головну партійну засаду — її абсолютну патріотичність.
До фракції „ЄС“ протягом звітного періоду звернулось більше 50 громадян та колективів різних галузей. Партійці з сумом констатують, що переважна більшість з них стосувалась надання саме матеріальної допомоги, а вже потім питань охорони здоров’я, культури, екології та пасажирських перевезень. Загалом, депутати фракції „ЄС“ взяли участь в 240 публічних акціях. У тому числі за участі міжнародних делегацій, народних депутатів, громадськості, учасників бойових дій. За 9 сесій облради було озвучено 350 заяв, звернень та запитів до центральних органів влади — Президента України, Кабміну, ВР, Генерального прокурора України, до місцевих органів влади та правоохоронних органів.
Депутати від фракції „ЄС“ домоглися виділення коштів з обласного бюджету на потреби громад. Так, по галузі освіти та науки було передбачено 3 млн.875 тисяч грн.. Було виділено кошти на шкільні автобуси для Лисянської та Жашківської громад. По галузі охорони здоров’я залучено 7 млн. 900 тисяч грн. ; культури — 550 тисяч ; екології — 2млн. 530 тисяч; на підтримку учасників АТО (ООС) — 500 тис. грн; фізичної культури та спорту —1 млн.050 тисяч грн.; напрамку національно-патріотичного виховання — 620 тисяч грн.
— У нас знову накопичилося багато звернень, на які ми будемо обов’язково реагувати. До прикладу, звернувся колектив екстреної медичної допомоги , де диспетчери працюють фактично в підвалі. Треба для них створити гідні умови праці. Також у пріоритетах фракції — прозора дієва приватизація, збільшення фінансування оздоровлення дітей учасників бойових дій, зокрема, й загиблих, — акцентував Віталій Коваль.
Про важливість міжнародних економічних та гуманітарних зв’язків, залучення інвестицій від міжнародних партнерів наголосив депутат обласної ради від „ЄС“ , перший заступник голови обласної ради Роман Сущенко. Він торкнувся візиту на Черкащину Надзвичайного і Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Юріса Пойканса. За словами Романа Сущенка, візит носив не лише ознайомлювальний характер. Обговорювали, зокрема, і питання співпраці в сфері сільського господарства. Так, черкаська продукція вже поїхала до Латвії і нині узгоджується можливість її реалізації закордоном. Із насущного — латвійські партнери зацікавилися можливістю втілення на Черкащині проекту з сортування та переробки сміття. На думку Романа Володимировича, він несе у собі непогані перспективи — окрім нових робочих місць для черкащан, це ще і покращення екологічної ситуації. Адже нині маємо в області майже 500 стихійних сміттєзвалищ.
Спілкування з французами також не минулось дарма. Так, наступного 2022-го року, як зазначив Роман Сущенко,Черкаси стануть дев'ятим містом України, обраним для проведення „Французської весни“. Під час масштабного заходу планується обмін студентами, школярами та мистецько-художніми колективами.
Роман Сущенко підтримує контакти із гуманітарною неприбутковою організацією у Франції, яка має мережу дитячих таборів на території Європи і виношує плани щодо співпраці з Черкащиною. Він переконаний, що черкаські діти, особливо із соціально незахищених родин, родин воїнів АТО, мають повне право побачити Францію.
За ініціативи Романа Сущенка, також вже знайдено меценатів, які готові вкласти кошти в реалізацію проекту пам’ятного об’єкта, присвяченого Героям Небесної Сотні. Політик також підкреслив важливість ініціації фракції „ЕС“, що стосується навчань на Черкащини сил територіальної оборони. Він переконаний, що у світі ризиків, які несе агресивна політика з боку Росії, це на часі.
Депутати від ЕС підсумовуючи зроблені добрі справи за рік, акцентували, що часто доводиться оперативно втручатись та вирішувати важливі поточні питання, які для людей і громад, де вони мешкають, не здаються мимолітними. Часто використовуючи особисті важелі впливу. Тут згадувались і поновлені насоси для Ватутінського водоканалу, і встановлення обладнання для проведення аналізів на місці в Канівському центрі медико-санітарної допомоги, вирішення проблем придбання протезів для різновікових верств людей з інвалідністю, питання приватизації комунального майна, слушне втручання в процес закупівель для закладів освіти області. Було також ініційовано заміну харчового обладнання в трьох черкаських школах, забезпечення шкільних закладів області оргтехнікою, а лікарень необхідним устаткуванням.
Нікуди не поділись проблеми з дорогами в невеличких містах та селищах, які все більше нагадають напрямки. Наступного року, за ініціацією депутата обласної ради Віктора Погорілого буде предметно вирішуватись питання ремонту дороги в напрямку Жашків-Лисянка.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram