У дитсадках Сміли порушуються норми харчування

12 червня 2018, 22:06

У дитсадках Сміли у повному обсязі не виконуються норми харчування. Причина - катастрофічний брак коштів. 

Про це інформує "Сміла.юа".

У Смілі всього 16 дитсадків, один з них - навчально-виховний комплекс. У дошкільних закладах виховують 2630 дітей. В адміністрації дитсадків розуміють, що раціональний режим та збалансованість харчування - запорука здоров’я і розвитку дітей. Потреба на організацію харчування у 2018 ріці складає 12 млн 53тис. грн. А міська рада виділила лише 2 млн 429 тис. грн. Ще майже 2 млн 700 тис. грн. Таким чином харчування профінансоване лише на 42%. Коштів катастрофічно не вистачає.

- Норми харчування не виконуються у повному об’ємі не тому, що ми цього не хочемо, а тому що у нас просто немає фінансування, - повідомляють завідуючі дитсадків.

З 1 січня у дошкільних закладах провели 37 допорогових закупівель, 18 відкритих торгів і одну переговорну процедуру. Останнім часом дуже затягли проведення тендерів на закупівлю м’яса. Але це не з вини дитсадків, а через бюрократичні перепони.

Два останні роки накладено мораторій на перевірку закладів освіти. Використовуючи те, що Держпродспоживслужба все-таки може робити деякі перевірки, фахівці зараз активно моніторять стан харчування у пришкільних таборах.

Завідуючі дитсадків говорять, що діти у садках нагодовані і в належному стані, завдяки спонсорській допомозі та батькам, які постійно вкладають кошти та підтримують дошкільні заклади.

Вгору