В останні дні березня у верхній частині водосховища спостерігався масовий підхід плідників щуки до берегів та мілководь, на ділянки заплав, де є придатний субстрат для нересту.
«Щука однією з перших йде на нерест. Починає вона нереститися при температурі води близько 4-6 °, найбільш інтенсивно нереститься при температурі 7-10 °. На нерестовищах щука шукає тверде дно, вкрите невеликими заростями трав’янистої рослинності, гілками, стеблами торішніх рослин. Нерест її відбувається як у стоячій воді, так і на слабкій течії. Нереститься щука групами. До складу груп входить самка й два-п’ять і більше самців. Ікрометання відбувається бурхливо. Для подальшого розвитку ікри потрібна прогріта вода 10-13 градусів. Ікра дозріває 1,5 тижні, але на мілководдях, де вода прогрівається швидше, маленькі рибки можуть з’явитися і через 8 днів», - зазначають іхтіологи.
У міру прогрівання води щука активізується. Намагаючись вгамувати свій голод, вона втрачає обережність і кидається практично на всі приманки, стаючи легкою наживою риболовів. Рибалок просять не використовувати в цей період великі приманки і грубі снасті.
За інформацією прес-служби Черкасирибоохорони
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram