Зазвичай початок весни для лісівників – це активна пора для створення лісів. Водночас лісівники виконують усі завдання для посилення обороноздатності країни, допомагають теробороні, співпрацюють з волонтерами та здійснюють гуманітарну допомогу в зони бойових дій.
У Чигиринському лісгоспі відтворення лісів заплановано на загальній площі 176,1 га. Крім того, буде проведено сприяння природному поновленню на площі 39,5 га. Під час запланованих лісокультурних робіт чигиринські лісівники створять 53,1 га лісових культур сосни, 107,2 га – дуба та 12 га – інших листяних порід. Для цього в лісових розсадниках виростили 1,3 млн шт. сіянців деревних та чагарникових порід. Посадкового матеріалу цілком достатньо, аби забезпечити ним усі структурні підрозділи підприємства.
Лісопосадкові роботи чигиринські лісівники будуть проводити як ручним способом, за допомогою меча Колесова, так і механізованим – трактором МТЗ-82 з агрегатом. Під час цих робіт планують висадити 316 тис. шт. сіянців сосни, 357 тис. шт. сіянців дуба та 23 тис. шт. сіянців інших листяних порід. Крім того, лісові культури будуть створювати й шляхом висівання лісового насіння, планують висіяти 1200 кг насіння основних лісоутворюючих порід. Чигиринські лісівники заготовили 15,5 тонн лісового насіння.
Найближчим часом, за сприятливих погодних умов та стабільної ситуації на підпорядкованих територіях, насіння буде висіяне у лісові розсадники на загальній площі 2 га. Зокрема, висіватимуть насіння сосни, дуба, липи широколистої, акації білої та ін.
«Наразі триває процес переробки шишок сосни звичайно. Підприємством було закуплено нове сучасне обладнання з метою оптимізації процесу добування насіння сосни звичайної. Зокрема ми придбали сушильні камери з контролем вологості повітря, стелажі, барабан для обробки шишок, обезкрилювач для насіння, гравітаційний сепаротор для насіння, установки для вакуумного очищення, мембранний насос та ін. Загалом плануємо переробити 5 тонн шишок та отримати 50 кг якісного насіння сосни звичайної», – зауважує директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр.
Восени 2021 року було здійснено підготовку ґрунту на площі 40,6 га. Одночасно з цим було проведено глибоке рихлення. За словами чигиринських лісівників, протягом зими на підготовлених площах ґрунт улігся, там накопичилося достатньо вологи і, таким чином, створені оптимальні умови для садіння майбутнього лісу.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram