У Чигирині 200 квартир залишились без тепла і світла

02 березня 2018, 11:59

Через безвідповідальність влади потерпає третина населення мікрорайону „Новий Чигирин“. Його мешканців минулого року змусили перейти на індивідуальне електричне опалення, оскільки централізоване стало неможливим внаслідок величезних боргів теплопостачального підприємства. При цьому забули про застаріле, ще радянських часів, електрообладнання. Від перенапруги в оселях щодня горить проводка — люди не встигають міняти електрозапобіжники. Але сім’ї з малими дітьми та літніми людьми, не мають іншого виходу. Бо альтернативи приборам, що живляться електрикою, у них на сьогодні не має. Тож мусять якось, навіть через побоювання взагалі залишитись без світла, обігрівати житло та готувати на електроплитах їжу, повідомляє opposition.org.ua.

Ситуація з загорянням проводки в будинках чигиринців загострилась у понеділок, 26 лютого. Якраз тоді, коли зима вирішила нагадати про себе і вдарили морози. Відповідно збільшилось навантаження на наявні мережі та почали горіти кабелі живлення.

Міський РЕМ у страшенній запарці намагається вирішитиу проблему. Проте вона давно вже переросла з локальної в загальноміську. По великому рахунку ситуацію сміливо можна назвати надзвичайною. Однак, міська влада не просто не поспішає оголосити надзвичайний стан, а взагалі замовчує питання. Міський очільник Володимир Клименко знаходиться в столиці на навчанні, його заступник з питань ЖКГ Микола Турик „гріється“ у відпустці в Єгипті та виставляє в соцмережах свої „теплі“ світлини. Все це разом надзвичайно дратує містян, які потерпають від негоди та байдужого ставлення до своїх проблем.

— Два під'їзди все ще без світла. Іванов зранку обнадіїв людей, що до 14.00 години усе зроблять, — поділилась у соціальній мережі Facebook мешканка мікрорайону „Новий Чигирин“ Ірина Грушевська. — Зрештою, всі умили руки, залишивши розгрібати цей весь жах майстра і двох електриків із ЄРЦ! У квартирах горять електроприлади внаслідок спроб відновити електропостачання. Хто відшкодує людям збитки? Люди телефонували на гарячу лінію Кабміну та дізналися, що, виявляється, самі в усьому винні, бо котельня працює, а ми від'єднувалися самовільно! Але ж котельня збанкрутіла ще минулого року! Чому влада не зважає на це?

— Краще, мабуть, було спитати інакше? — додає міський депутат Віталій Шпичак. — Чому влада не передбачила такого варіанту подій, знаючи про зношеність мереж електропостачання, коли ще восени переводила мешканців міста на альтернативний вид опалення? Чому попередньо не були вивчені технічні умови, аби не чекати на грім, що колись таки гряне? І не змушувати комунальні підприємства проявляти героїчні зусилля в подоланні катастрофи, яку можна було передбачити та попередити.

Між іншим, вдалося також отримати коментар і від секретаря Чигиринської міської ради Олександра Іванова.

— Ми, повірте, наразі робимо усе можливе, — наголосив він. — Звісно, якщо в людей одночасно працюють бойлери, чайники, плити та інша побутова техніка, то мережі будуть горіти. Наскільки мені відомо, сьогодні заміни кабелю потребував один будинок (від 2 до 6 під’їзд). Внутрішньодомові мережі втрималися, але погоріла проводка у підвалах. За обладнанням працівникам РЕМу довелося їхати в Черкаси у вкрай складних погодних умовах.

Вочевидь, чигиринській владі потрібно вчитись готувати сани влітку, аби убезпечити своїх городян від подібних ситуацій в майбутньому.

Поділитись

Коментарі

Вгору