Сьогодні діяльність вищих навчальних закладів оцінюється за багатьма показниками і рейтингами. Але одним із найважливіших ознак успішності вишу є підготовка якісних фахівців для сучасного, європейського ринку праці. А він, як відомо, дуже швидко змінюється і розвивається. Це і стало однією з головних тем на засіданні Наглядової Ради, яке відбулося сьогодні в Черкаському національному університеті ім. Богдана Хмельницького.
- Для українських університетів настав дуже непростий час - адже в сфері вищої освіти розгорнулася надзвичайно гостра конкуренція. Якщо ми не будемо конкурентоздатні і цікаві для роботодавців, якщо ми не йтимемо в ногу з часом, то ми програємо змагання за абітурієнта, за освіту, за перспективу, - заявив у вступній промові голова Наглядової Ради, президент України 2005-2010 років Віктор Андрійович Ющенко.
У свою чергу ректор ЧНУ Олександр Черевко зауважив, що університет не лише є найбільш популярним вищим навчальним закладом серед випускників Черкаської області, але постійно підвищує свої показники в загальнонаціональних рейтингах провідних українських вишів.
А в 2017 році ЧНУ вперше потрапив до рейтингу, який охоплює кращі виші країн Східної Європи і Центральної Азії (в цей рейтинг увійшли лише 16 українських вишів). Цим безсумнівним успіхам сприяє і якісний рівень професорсько-викладацького складу: сьогодні студентам ЧНУ викладають 75 професорів і докторів наук, 332 доцента.
Щоб відповідати швидкоплинним умовам ринку праці, в ЧНУ постійно враховують побажання роботодавців, проводиться ліцензування та акредитація нових, затребуваних спеціальностей.
- Сьогодні в ЧНУ понад 6 тисяч студентів здобувають вищу освіту за 58 цивільними і 2 військовими спеціальностями. Протягом лише цього навчального року з'явилося 9 нових спеціальностей бакалаврату і 10 - магістратури. Налагоджено співпрацю з профільними організаціями та виробництвами, до освітнього процесу залучаються фахівці-практики провідних виробництв, - проінформував Олександр Черевко.
За його словами, однією з найважливіших напрямів роботи ЧНУ є міжнародна діяльність. Так, у рамках міжнародних угод університет співпрацює з більш, ніж сотнею іноземних партнерів, при цьому в ЧНУ навчаються студенти з 19 країн світу. Вчені та студенти ЧНУ беруть участь у міжнародних програмах обміну, грантових програмах Євросоюзу, і лише за останній рік більше 100 студентів стажувалося в іноземних вишах, а 11 осіб отримали подвійні дипломи в Польщі.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram