У Червоній Слободі селяни не хочуть жити на вулиці, названій на честь загиблого земляка-АТОвця

16 вересня 2015, 23:46

1

Наприкінці серпня зі скрипом сільрада Червоної Слободи (це село, до речі, впритул примикає до Черкас і з роками, напевно, увійде до складу обласного центру) з третьої спроби проголосувала за перейменування вулиці Радянській на честь Іллі Іделя, пише Провінція.

Ілля Ідель увійшов до переліку 20-ти черкащан, посмертно удостоєних пам`ятного знаку «За заслуги перед містом Черкаси». Проживав на вулиці Радянській у Червоній Слободі.

…Так от - сільрада Червоної Слободи опиралася. Хтось не знав, що Ідель воював на сході. Когось – не поінформували, що він вже загинув. Були й такі, що говорили: « Його туди ніхто не посилав…Війни в нас немає…».

Нарешті з третьої спроби рішення тоді ухвалили.

Однак 14 вересня до сільради надійшло колективне звернення жителів вулиці Радянська, які протестують проти перейменування.

Звернення мешканців Радянської вулиці

Звернення мешканців Радянської вулиці

Більше того, до колективного звернення додано звернення матері Іллі Іделя – Тетяни Василівни – яка також «просить» сільського голову Червоної Слободи Миколу Котка «скасувати рішення сесії», оскільки воно було ухвалено «без мого відома та відома його дружини, без нашої згоди…з чим ми не погоджуємося».

Під колективним зверненням – 84 підписи людей, що проживають на вулиці Радянській.

Щоправда, неозброєним оком видно, що звернення матері Іделя написано тією ж рукою, яка похазяйнувала в колективному зверненні до сільради (порівняйте – «звернення матері Іделя» та «доданки до колективного звернення»).

"Лист матері" Іллі Іделя. Порівняйте почерки

"Лист матері" Іллі Іделя. Порівняйте почерки

Від жителів Червоної Слободи нам стало відомо, що Тетяна Василівна справді підписала цей лист. Після того, як її сусіди пообіцяли проклянути її сина.

Може він був гульвіса й бешкетник? Ні, звичайний молодий чоловік. Залишилися удова й маленька донечка.

Просто ініціатори звернення добре знають психології земляків. Людям сказали, що за перейменування вулиці з них будуть стягувати гроші. А проти цього сусіди покійного бійця «Айдару» виступили єдиним фронтом.

Щоправда, усіх підписантів колективного звернення треба засмутити. У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила пакет законів про декомунізацію. Протягом півроку від ухвалення закону всі назви вулиць й інша топоніміка в усіх населених пунктах України, пов’язана з комуністичним режимом та його ідеологами, мають бути перейменовані місцевими органами влади. Вулиця Радянська має небагато шансів залишитися на мапі Червоної Слободи…

Також навіщо наполягати на Іллі Іделі? Гадаємо, що економні мешканці цієї вулиці достойні того, щоб жити на вулиці Дрібного Крохоборства або Малого Скупердяйства. Судячи з усього, проти цих назв підписанти не протестуватимуть. Заслужили.

На честь же Іллі Іделя якихось завалящих вулиць Леніна ще вистачить…

Для довідки. Ілля Ідель – уродженець Червоної Слободи. Активний учасник Революції гідності 2013-2014 років. Старший оператор 24-го батальйону територіальної оборони «Айдар», який наприкінці серпня 2014 року отримав смертельне поранення під селищем Металіст та за кілька днів помер у госпіталі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору