У червні повітря Черкас було забруднене аміаком, діоксидом азоту та формальдегідом

08 липня 2016, 07:05

1453364398_92831996

За результатами аналізу проб повітря, атмосфера в Черкасах упродовж червня була забруднена аміаком, діоксидом азоту та формальдегідом вище допустимих норм – середньодобових гранично-допустимих концентрацій (ГДК). Найбільш забрудненими залишаються центр міста та мікрорайон «Дніпровський».

Державний моніторинг в галузі охорони атмосферного повітря у місті Черкаси здійснює лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря Черкаського обласного центру з гідрометеорології на трьох стаціонарних постах, що розташовані: центр міста; мікрорайон «Дніпровський» та Південно-західний мікрорайон.

– Наша лабораторія контролює рівень забруднення повітря в місті чотири рази на добу, – зазначив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань. – Впродовж червня лабораторією було відібрано 1229 проб повітря. В них визначали вміст таких забруднюючих речовин, як пил, діоксид сірки, оксид вуглецю, сполуки азоту, сульфати, сірководень, аміак, формальдегід, важкі метали та бенз/а/пірен.

Отож, середньомісячні концентрації формальдегіду перевищували ГДК у 2 рази; по діоксиду азоту коливалися в межах 0,75-1 ГДК, по аміаку – від 0,75 до 1,75 ГДК. Найвища максимальна концентрація по аміаку була зафіксована в «Дніпровському» мікрорайоні 13 червня о 07 годині. Її значення перевищувало  максимально-разову ГДК (далі – ГДК м. р) в 1,75 рази.

Індекс забруднення атмосфери (ІЗА) склав 6,35, що вважається середнім рівнем. забруднення. У порівнянні  з травнем він збільшився у 1,15 рази, як наслідок збільшення середньомісячних концентрацій по пилу та аміаку.

Випадків високого забруднення (вище 5 ГДК м. р.) у червні не зафіксовано.

Віталій Постригань відмітив, що стан атмосфери в значній мірі залежить від погодніх умов, а саме температури повітря, опадів, швидкості та напрямку вітру. Не зважаючи на значну кількість опадів в окремі дні червня, що сприяли очищенню атмосфери, рівень забруднення повітря через певний час відновлювався. Цьому сприяв антициклональний характер погоди, що був переважаючим для більшості днів червня та слабка швидкість вітру. В останній декаді червня середня за добу швидкість вітру становила 1-2 м/сек. В такі дні розсіювання домішок в повітрі було досить слабким. І  як наслідок середні за місяць   концентрації пилу та аміаку були більшими в порівнянні з даними спостережень за травень.

За інформацією Черкаського обласного центру з гідрометеорології

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору