У “Черкасиводоканалі” розповіли кому обов’язково треба встановити лічильник

01 грудня 2019, 23:07

Відповідно Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» всі житлові та нежитлові будівлі повинні бути оснащенні вузлами комерційного обліку води. Лічильники встановлюються лише на межі балансової належності, тобто у місці підключення до централізованої системи водопостачання. Для будівель приватного сектору – це колодязь.

Відтак, на виконання зазначеного закону, власникам будинків у приватному секторі необхідно встановити вузол комерційного обліку води в місці підключення до централізованої мережі водопостачання (у колодязі). Здійснити це необхідно до 1 лютого 2020 року.

У разі, якщо такий власник не встановить засіб обліку води самостійно у визначений термін, роботи по монтажу водоміра виконає КП «Черкасиводоканал».

Законодавством передбачено, що роботи по монтажу вузлів комерційного обліку здійснюються за рахунок абонентів, адже лічильник – власність споживача.

Орієнтовна вартість виконання робіт підприємством – 22 000 грн. В суму входить: будівництво оглядового колодязя (у разі його відсутності) та встановлення водомірного вузла (вентиль, лічильник з можливістю дистанційного зняття показників та інше).

Відшкодування витрат підприємства буде здійснюватися шляхом внесків, які розрахують для кожної будівлі індивідуально з розстрочкою на 5 років, що буде відображено у квитанції на оплату послуг абонента.

Переваги встановлення лічильників в тому, що абоненти сплачуватимуть кошти лише за фактично спожиті послуги, тобто лише за те, що ними було використано, а не за «міфічні» кубометри води. Це дозволить не лише об’єктивно здійснювати розрахунок послуг, а й розпочати ефективний процес досягнення економії в умовах постійного зростання цін на енергоресурси.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору