У “Черкасиобленерго” пояснили, чому графіки відключень постійно змінюються

11 листопада 2025, 12:53

На Черкащині споживачі неодноразово цікавилися, чому деякі черги, зазначені у графіках погодинних відключень, залишаються зі світлом, тоді як інших відключають відповідно до розкладу. Також люди не розуміють, чому графіки в регіоні публікують пізно ввечері або навіть уночі.

Як повідомили в АТ "Черкасиобленерго" в коментарі для Про все, усі графіки формуються виключно на основі розпоряджень НЕК "Укренерго".

"Після надходження команди від НЕК «Укренерго» фахівці АТ "Черкасиобленерго" формують графіки для всіх черг та підчерг з урахуванням рівномірного розподілу годин відключень між споживачами. Час отримання команди та формування попередніх графіків неможливо спрогнозувати, адже ситуація в енергосистемі постійно змінюється", - пояснюють в компанії.

Унаслідок постійних обстрілів та складної ситуації в енергосистемі графіки обмеження і відключення електроенергії протягом доби можуть змінюватися динамічно, додають в "Черкасиобленерго".

"Це потребує оперативних і виважених рішень диспетчерів НЕК «Укренерго» та операторів систем розподілу щодо їх коригування. Саме тому кількість відключень може швидко змінюватися – як збільшуватися, так і зменшуватися. Усі заходи спрямовані виключно на забезпечення надійної та стабільної роботи Об’єднаної енергетичної системи України", - кажуть в товаристві.

Крім погодинних відключень, енергетики виконують планові та аварійні роботи, що теж впливає на тривалість відсутності електроживлення. У разі аварій споживачі певних черг або підчерг можуть бути тимчасово перемкнені на резервні лінії, які живлять об’єкти критичної інфраструктури й не вимикаються.

У таких випадках частина споживачів може залишатися зі світлом довше, ніж передбачено графіком. Енергетики запевняють: усі рішення ухвалюють з дотриманням принципу соціальної справедливості та в межах технічних можливостей мережі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Олександр :

Яка соціальна справедливі. Не смішіть людей.

Марина :

Так а де відповідь на питання, чому частину міста вимикають, а частину ні? Не в когось довше інколи чи менше, а не вимикають взагалі. Чи вони думають, що люди дурні і не бачать? це ж гарно видно в такий період будинки, які світяться постійно.

Таша :

Ложь, свет реально у некоторых всегда есть

Олексій :

Там де є світло, живуть правильні люди. Чесна країна чесних людей.

Юнна :

Якби була аварія на лінії де знаходиться більша частина міста Черкас , так як ви зазначили в телефонній розмові на мою скаргу , то це б десь писалося або публікувалося . Ці чотири райони більша частина міста і ви кажете що ви їх переключили на резервну ліні ніж бо лагодили тиждень кабель – це смішно , а за рахунок пару районів тримали показник енерго економії коли давали світло за добу на пару годин . Ви кажете за напругу що в цих районах була слабка напруга . Я вам пропонувала підʼїхати і виміряти напругу в нашому районі вона також була мала . Це не була обґрунтована відповідь на скаргу

Реклама
Реклама
Вгору