У “Черкасиенергозбуті” розповіли, як обрати обігрівач, щоб не перевантажити електромережу

03 серпня 2022, 15:22

Прогнозують, що осінньо-зимовий період 2022-2023 буде, можливо, найважчим за всю історію незалежної України. В основному, це пов’язано із проблемами у постачанні газу, від яких залежать компанії теплоенергетики, а також із загрозами для об’єктів критичної інфраструктури, до яких належать і підприємства-виробники електроенергії, і лінії електропередачі, і трансформаторні підстанції.

Зараз багато українців закуповують електричні обігрівальні прилади, для убезпечення себе від холоду в оселі. Щоб ці придбання не виявилися марними, слід дотримуватися правил електроспоживання:

- Обираючи обігрівальний прилад, зважайте на розмір дозволеної потужності по вашій домівці (дізнатися розмір дозволеної потужності саме за Вашим об’єктом можна з договору про розподіл електроенергії або у оператора системи розподілу). У більшості договорів з оператором системи розподілу ПАТ «Черкасиобленерго» зазначено дозволену потужність у розмірі 3 кіловати – це означає, що одномоментно у мережу можуть бути включені електроприлади, сумарна потужність яких не перевищує 3000 ватт. Тому при виборі обігрівача дивіться на його потужність і враховуйте, що ще може бути увімкнено одночасно з ним.

Чим небезпечне перевищення дозволеної потужності? 

Електромережа будинку, вулиці, району розрахована на певну потужність. Якщо багато споживачів її перевищать, то відбудеться зниження напруги, через яке електроприлади просто припинять свою роботу, або можуть виникнути аварійні ситуації.

- Використовуйте для обігріву приміщень лише надійні фабричні пристрої, бажано із сертифікатом якості. Саморобні пристрої або прилади сумнівної якості можуть призвести до пожежі або аварійної ситуації у мережах.

- Дотримуйтесь усіх правил електробезпеки під час використання електроприладів.

- Економте електричну енергію. Відімкнення зайвих електроприладів дозволить не лише заощадити кошти, але й допоможе уникнути аварійних ситуацій.

- Вчасно оплачуйте рахунки. Лише вчасна та повна оплата спожитої електроенергії дозволить електропостачальникам і надалі закупляти її у достатньому обсязі, а операторам системи розподілу – підтримувати лінії електропередачі у належному стані і забезпечувати подачу якісної електричної енергії.

За інформацією пресслужби ТОВ "Черкасиенергозбут"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не міняли півстоліття: електропроводка у черкаських будинках зимою може не “витягнути” надмірного навантаження

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору