У Черкаси приїхала делегація з Грузії, щоб допомогти зробити місто туристичним

03 червня 2021, 15:53

Делегація з Грузії чотири місяці працювала над планом розвитку Черкас як туристичного міста. За їх словами, саме туризм дасть можливість постійно залучати інвестиції та збільшувати кількість робочих місць і покращувати щоденне життя черкащан.

Сьогодні у міській раді відбулася зустріч черкаських депутатів і представників мерії з делегацією з Батумі. Закордонні гості упродовж кількох місяців жили в Черкасах. За їх словами, саме в нашого міста є величезний потенціал стати одним із центральних локацій для туризму.

- Ми вже четвертий місяць перебуваємо в Черкасах і розробили стратегічний план розвитку Черкас. Ми бачимо, що Черкаси - чудове місто. А оскільки у нас є досвід, як робити місто туристичним, ми поділимося своїми ідеями і помилками, щоб вберегти ваше місто від них, - наголосив один із представників делегації Давід Хаджішвілі. - Початкові умови в Батумі, маленького міста на узбережжі Чорного моря, були гірші, ніж у Черкас. Батумі - це історія успіху за 8 років, який докорінно змінив місто.

Один із розробників стратегії розвитку Батумі Важа Діасамідзе розповідає, що в Черкасах можуть існувати різні види туризму - від релігійного до фестивального.

- Черкаси можуть стати центром п'ятизіркових готелів. За рахунок того, що з одного боку - берег Дніпра, а з іншого - природа, місто має величезний потенціал. Залежно від сезону на ньому можна розвивати гірськолижний туризм або пляжний. А можна розвинути релігійний або фестивальний. Потрібно вигадувати легенди - це цікавить людей, вони хочуть знати невідому історію, - наголосив Важа Діасамідзе. - Потрібно робити такі проекти, які люди фотографуватимуть, які захочуть побачити на власні очі.

Під час засідання комітету стратегічного планування іноземці представили кілька проектів: громадський парк, який став Новим бульваром. На нього під час розбудови витратили близько 4 мільйонів, однак пізніше землі приватизували за 50 мільйонів.

- Першим інвестором став грузин, який побудував за 80 мільйонів 22-поверховий готель. За це ми назвали вулицю на його честь. Пізніше, коли приїжджали інвестори, ми називали майбутні цифри та суми - чого хочемо досягнути і які показники будуть через 5 років, скількох туристів хочемо побачити через роки, - згадав Важа Діасамідзе.

Перший заступник міського голови Черкас Сергій Тищенко наголосив, що делегація з Батумі долучиться до єдиного стратегічного плану Черкаської області.

- Сьогодні вже відбулася зустріч із губернатором, на якому ми обговорили стратегію туристичного розвитку. Тут важливо розуміти, що 70% потенціалу області - це самі Черкаси. Тому будемо грамотно підходити до цього питання. На сьогодні вже є потенційні потужні інвестори, які зацікавлені у Черкасах, - розповів Сергій Тищенко. - Усі зацікавлені, щоб регіон розвивався. І якщо ми разом докладемо максимум зусиль, то результат обов'язково буде.

Водночас головною проблемою є те, що Черкаси не проходять жодним національним туристичним маршрутом.
- Черкаси не мають аеропорту, а туристичні маршрути їх "обходять", траси до Черкас не ведуть. Звісно, це складно виправити коштами міського бюджету, але інших проблем я не бачу, які б завадили підняти Черкаси до рівня Батумі, - пояснив розробник стратегії розвитку Батумі Важа Діасамідзе. - Ми навіть вже написали у стратегії, що потрібно це виправити. Ми не будемо вигадувати для вас місто майбутнього, бо лише ви знаєте, що хочете бачити в майбутньому. Ми лише створимо дорожню карту, як досягнути бажаного за 10 років. Золотий пляж, географічний центр України, історичні та архітектурні пам'ятки потрібно правильно використовувати. І ми з цим допоможемо.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору