Щогодинний обхід ялинкових насаджень, постійні чергування поблизу плантацій та застосування сучасних технологій – так на Черкащині рятують соснові ліси від браконьєрської сокири. Оберігати зелених красунь лісівники, екологи та поліцейські розпочали ще задовго до Нового року. Поки що випадків незаконної вирубки ялинок ще не було, утім у лісництвах переконані, що чим ближче до кінця року, тим пильнувати потрібно значно більше.
Володимир Іванович разом зі своїм напарником із ранку до пізнього вечора чергують у молодому лісі неподалік Черкас. Щогодини у них обхід території, а це - понад 3 гектари хвойних насаджень.
- Деревам на цій плантації 9 років. Ми щороку перед новорічними святами тут чергуємо. Тож можна сказати, що цей ліс ріс на наших очах, тому й пильнуємо його з особливою прискіпливістю, - говорить чоловік. - Наступний пост охорони розміщений за кілька кілометрів на сусідній плантації.
Така посилена охорона ведеться, передусім, поблизу спеціальних ялинкових плантацій та біля молодих насаджень.
Загалом, як розповів начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, наразі триває операція «Новорічна ялинка»:
- У рамках операції створені бригади із числа представників лісової охорони, екологічної інспекції та поліції. Зокрема, безпосередньо у нас працює близько 60 бригад. У такий період, як нині, всі лісівники Черкащини на ногах цілодобово, щоб уберегти дерева від незаконної вирубки.
Щоб не проґавити нелегальних заготівельників ялинок, лісівники почали застосовувати сучасні технології. Так, у їхньому розпорядженні є квадрокоптери, тепловізори та фотопастки – камери, які розвішуються на дерева і спрацьовують на рух.
Варто додати, що у лісгоспах не лише охороняють зелені насадження, а й пропонують придбати ялинки та сосни, які вирощувалися спеціально під новорічні свята. Їх реалізовують у всіх лісгоспах та лісництвах області. Купувати можна як звичайні сосни та ялинки, так і деревця у горщиках. Вартість зрубаних дерев - від 45 гривень, а в горщиках – від 150 грн. Ціна залежить від висоти та якості новорічних красунь.
Найближчий до Черкас ялинковий ярмарок від лісівників знаходиться у Дахнівському лісництві. Працює він із ранку до 17 вечора.
- Всі ялинки та сосни мають спеціальні бирки чи наліпки із штрих-кодом, за яким можна відстежити походження дерева та його ціну, - зазначає Олександр Дзюбенко.
Дані штрихкоду можна перевірити на сайті державного підприємства «Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний центр».
За словами Олександра Дзюбенка, цьогоріч державні лісові господарства мають у резерві близько 90 тисяч новорічних ялинок. Але вирубують їх залежно від потреби.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram