У черкаських лікарнях та поліклініках перевірять дієвість апаратури

27 січня 2014, 09:58

Цьогоріч ДП «Черкасистандартметрологія» зможе проводити нові види досліджень ефективності дії медичних засобів та обладнання у медзакладах області.

- Нещодавно ми придбали прилад, що може перевіряти потужність магнітного поля у фізіотерапевтичних приладах. І плануємо розпочати нові види досліджень медичного обладнання у лікарнях та поліклініках області – а саме, апаратури для проведення магнітотерапії, - констатує директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Ісаєнко.

- У нас уже були випадки звернень із проханням про перевірку такого обладнання - і виявлялося, що магніт не видає потрібну для лікування потужність магнітного поля, тому необхідно збільшувати час процедури, - зазначає начальник сектору з ремонту та обслуговування медичної та спеціальної техніки ДП «Черкасистандартметрологія» Галина Харенко. - Якщо під час електролікування пацієнт ще може по своїх відчуттях якось оцінити дієвість процедури, то дію магнітного поля людина ніяк не відчуває – тож доказовість ефективності дії апарату тут надзвичайно важлива.

- Протягом усього минулого року ми проводили комплексну перевірку рентгенівських апаратів лікарень та поліклінік області на дозоформуючі параметри, адже від їх технічного стану залежить і доза випромінення, - розповідає директор ДП «Черкасистандартметрологія» Михайло Ісаєнко. – Якщо у 2012 році ми перевірили лише 14 рентгенівських апаратів, то за 2013 рік – 104. Несправними виявились до 10% перевірених апаратів. Загалом, ми перевірили лише половину всіх рентгенівських апаратів області – оскільки у лікарень часто немає коштів на перевірку і ремонт обладнання. На сьогодні за проведені нами роботи у медичних закладах області держбюджет залишається нам винен півмільйона гривень.

- Цьогоріч плануємо освоїти також ще один вид повірок – захисних засобів, що застосовуються при рентгенівських обстеженнях – на їх можливість захищати пацієнта під час дослідження від рентгенівського опромінення, - констатує начальник сектору з ремонту та обслуговування медичної та спеціальної техніки ДП «Черкасистандартметрологія» Галина Харенко. - Крім того, ми подали запит до обласного Департаменту охорони здоров’я – щоб отримати перелік косметологічних кабінетів, у яких можуть бути солярії та провести перевірку цього обладнання на дози випромінення. Адже самостійно за повіркою свого обладнання до нас звернулися лише 2 косметологічні кабінети – з усіх тих, що діють в області.

Тож я хочу закцентувати, що сьогодні людям необхідно знати: звертаючись до лікувальних закладів або приватних кабінетів за діагностикою чи лікуванням, вони мають повне право вимагати показати їм документ про повірку або протокол перевірки вихідних параметрів медичного обладнання – як доказ придатності виконання ним своїх функцій.

За інформацією Черкаського прес-клубу реформ

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору