У Черкаському зоопарку тварин годують морозивом, фруктовими гірляндами та салатом з гусені (відео)

21 червня 2018, 23:16

У Черкаському зоопарку тварин від спеки взялися рятувати морозивом: молочним та фруктовим. Щодня його мешканці з'їдають десятки кілограмів 15-ти видів. Загалом, у раціоні до півсотні літніх страв, які самотужки готують працівники зоопарку, розповідає 5 канал.

У ласощі працівники зоопарку додають ягоди, фрукти, сир, декілька ложок цукру.

Приготовану суміш розливають у формочки і заморожують. Працівниця зоопарку Лідія Осадча каже, що рецепти такого морозива вигадали самі. Загалом понад 15 видів.

- З молока козиного, з шовковиць, з яблук, компоту, сиропу, сушні, шовковиці, все, що душа бажає, – розповіла Лілія Осадча.

Морозиво розробляють для кожного виду тварин окремо, залежно від смакових уподобань. Приміром, ведмеді тішаться замороженій порції із фруктів і овочів. Їх також охолодженими кидають у басейн клишоногих.

Крім того готують ведмедям і м'ясні страви з льодом.

- Це може бути кістка з залишками м’яса, яка занурюється у відро або ємність з водою, заморожується, а потом в якості великої глиби видається тваринам. Ведмеді деякі укладаються на цю брилу, як на пляжі й кайфують, – пояснив директор зоопарку Євген Ван.

У раціоні лемура Варі смачні фрукти та морозиво із вишнею. Вони допомагають йому охолодитися в літні спекотні дні

Для мавпочок – морозиво з козиного молока та з різними ягодами.

- Якщо спека – хватають, кожен собі забирає та їсть, особливо якщо вишні там, банани, ківі дуже полюбляють, – розповіла працівниця зоопарку Надія Хандусь.

Натомість мангусти та ігрункові мавпи обожнюють заморожених тарганів.

А от птахам морозива зась. Тому для них у меню охолоджені кабачки, огірки та фрукти.

- Влітку оскільки жарко, то морозиво ми не можемо їм давати, тому ми охолоджуємо фрукти і овочі, вішаємо − і отаку от гірляндочку робимо, і вони їдять, вибирають кожен собі за смаком, – пояснила співробітниця зоопарку Світлана Чулінда.

Загалом у літньому раціоні близько півсотні охолоджувальних страв, які готують самотужки.

- Щоб вони рухалися, щоб вони охолоджувалися, щоб їм було цікаво і комфортно. Для цього ми робимо морозиво, різні види охолоджених фруктів, смузі, фреші, все те, що даємо дітям, що їмо самі, робимо і для своїх тварин, – розповіла завідувачка відділу "Ссавці" Юлія Івашук.

Щодня тварини з'їдають десятки кілограмів морозива та заморожених фруктів.

Вгору