Символічним концертом-вітанням «Від Перемоги до Перемоги» відзначили у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького День пам’яті та примирення.
Цього року в актовій залі Черкаського національного зустрілися різні покоління людей, чия молодість була обпалена війною — працівники університету, які є ветеранами, дітьми війни, і студенти, які стають на захист Батьківщини в неоголошеній війні з російським агресором.
- Сьогодні у цій залі зібралося кілька поколінь, яких об’єднує горе і звитяга Другої світової, Афганської та неоголошеної війни на Сході України. І сьогоднішня наша зустріч — це не просто пошанування учасників війни, це шлях до єднання і примирення українського народу, - зазначив ректор ЧНУ Олександр Черевко.
За словами ректора, серед учасників Другої світової війни — 26 викладачів і працівників Черкаського національного університету. Знаковою постаттю є Олександр Васильович Тканко — Герой Радянського Союзу, ректор університету з 1953 по 1979 роки, професор-історик. На жаль, нині живий лише один наш ветеран. Це 93-літній Іван Степанович Луцик.
- Напевне, діти й онуки війни не думали, що прийдеться колись воювати. Але за два роки неоголошеної війни на сході України загинули понад 2,5 тисячі військових. Серед тих, хто боронить східні кордони України, 21 студент Черкаського національного та понад 20 його випускників. У 56 студентів батьки — учасники антитерористичної операції. Сотні випускників — серед волонтерів, добровольців, благодійників. Переконаний, що студенти й викладачі ЧНУ стануть на захист України, якщо в цьому буде потреба. А сьогодні, безумовно, треба вчитися, бо добрим навчанням та відповідальним ставлення до роботи ми теж наближаємо перемогу, — сказав Олександр Володимирович.
Давня дружба пов’язує студентів Черкаського національного з добровольчими батальйонами, Збройними Силами України, Автомайданом, Самообороною, іншими волонтерськими та військовими організаціями.
За інформацією прес-служби ЧНУ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram