У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького влаштували конкурс серед студентів інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва. Юні художники писали картини із зображенням готелю “Слов’янський”, який розташований у центрі Черкас.
Сьогодні, 11 жовтня, підбили підсумки цього мистецького проєкту та визначили переможців.
- Уперше відомості про цей готель на сторінках довідників з’являються у 1909 році. Є припущення, що до будівництва був залучений архітектор Владислав Городецький. Готель “Слов’янський” сьогодні вважається візитівкою нашого міста. Саме тому виникла ідея відобразити цю історичну споруду у різний час доби. Тема конкурсу приурочена Дню художника і має на меті визначення талантів та креативних можливостей молодих митців. Цей конкурс - не лише результат творчих пошуків, а й свідчення того, що молодь добре усвідомлює свою культурну спадщину і прагне зберегти її для майбутніх поколінь, - зазначив директор інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва ЧНУ Тимофій Десятов.
Керівниця народного художнього колективу арт-студія “Глорія” Черкаського міського будинку культури імені Івана Кулика Ганна Чуприна говорить, що членам журі було складно обрати найкращі картини, адже кожна робота - унікальна.
- Студенти створили просто чудові роботи. Мені дуже приємно брати участь у такому прекрасному, значущому заході. Черкаси - місто мистецтва, історії й архітектури. Наш Хрещатик є взірцем історичної пам’яті, а готель “Слов’янський”, який певний час був блакитний, зараз став ще яскравішою перлиною міста, - додала Ганна Чуприна.
- Усі роботи дуже цікаві. За невеликий термін створити такі класні картини - багато вартує. Вибір у нас був складний. Хотілося б, щоб наші меценати звертали увагу й на молодь, і на знаних художників. І щоб ця традиція продовжувалася, - зауважила одна із ченів журі, в.о. голови Творчої спілки “Черкаської організації спілки художників України” Лариса Шейх-Афоніна.
Всього участь у проєкті взяли 16 робіт. Перше місце посіла картина під назвою “Пробудження в рожевому сяйві” студентки 4 курсу Вікторії Куць.
- Я відразу погодилися брати участь у цьому конкурсі, адже це класна можливість зобразити історію Черкас. У роботі я використовувала олію, більш теплі кольори, а для тіней - холодні, для світла використовувала більше помаранчеві, рожеві, червоні та жовті кольори, аби передати ранкове сяйво. Над картиною працювала близько тижня. Дуже зраділа, коли мою роботу так високо оцінили, - каже переможниця конкурсу.
Усі конкурсні роботи студентів передадуть до Черкаської міської ради.
- Заглянувши в глибину цих робіт, розумієш, що в університеті навчаються дійсно талановиті люди. Я дякую всім підприємцям, студентам, які залишилися в країні і зараз спільно працюю і роблять все можливе, щоб наблизити нашу перемогу. Цей конкурс і ці роботи надихають нас рухатися далі, - сказав міський голова Черкас Анатолій Бондаренко.
- Для мене велика честь бути частиною цього конкурсу. Нам випала чудова можливість намалювати готель “Слов’янський”. Я щодня проходив повз нього, але навіть не знав, що він містить стільки архітектурних цікавинок, фактур, форм, тощо. Я думаю, кожен із нас намагався подивитися не лише на зовнішню “обкладинку”, а й почитати більше про історію будівництва готелю, архітектора. Тому це дійсно важливо як для нашого університету, так і для міста. Кожен із розвинув свої певні навички під час цього конкурсу, показав свої найкращі вміння та підвищив свій рівень, - говорить студент ЧНУ, учасник конкурсу Валентин Кудлай.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram