У черкаському університеті написали диктант національної єдності (фото)

09 листопада 2015, 16:54

DSC06800

Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького разом із українцями всього світу написав  диктант національної єдності.

Ювілейний диктант цього року транслювався і по радіо, і на телебаченні. Крім того, він уперше мав статус міжнародного. Саме про це йшлося і в самому тексті, який традиційно диктував автор шкільних підручників із української мови та літератури Олександр Авраменко.

DSC06816

“Наш диктант нічого спільного, крім етимології, не має ні  з диктатом, ні з диктаторами; ця акція, що відбувається в День української писемності та мови вже вп’ятнадцяте, — добровільна”, — йдеться у тексті. І дійсно, диктант єдності в Черкаському національному писали всі охочі. Студенти — в навчальних аудиторіях, ректор разом із директором університетської наукової бібліотеки ім.М.Максимовича Григорієм Голишем, вченим секретарем університету Наталією Андрусяк, начальником відділу Максимом Гаврилюком — у власному кабінеті, працівники університету, хто мав бажання — на своїх  робочих місцях. “Ніхто не списував”, — жартує ректор Олександр Черевко.

DSC06817

На черкащан чекав ще один приємний сюрприз. Уся Україна цього дня почула про 13-річного Андрія Власенка з Черкащини, який так хотів долучитися до радіодиктанту, що “причепив приймач до гілки і писав прямо на пасовищі”.

У цілому ж текст був короткий, але насичений — і змістовно, і граматично, і синтаксично.

DSC06819

Усі учасники зійшлися на думці, що такі акції водночас об’єднують і випробовують, дають змогу перевірити себе. А ректор закликав усіх вивчати рідну мову, любити й послуговуватися нею.

“Наш університет щорічно пише диктант національної єдності. Ініціатором цієї акції, звісно, є українські філологи, для яких знання мови є основою професійної діяльності. Утім, не так важливо, хто і як пише. Головне, щоб ми розуміли значення і сутність цього свята — Дня української  писемності та мови. Треба чесно зізнатися, що нерідко ми про українську мову говоримо російською. Звертаюся до тих, хто не знає української мови або не розмовляє нею. Учіть українську, говоріть українською і пам’ятайте: рідна мова — це те, що нас ідентифікує, це складова нашої національної ідеї. Українська мова — це запорука нашого миру, це наша безпека”.

DSC06822

За інформацією прес-служби Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору