У Соснівському районному суді Черкас відреагували на публікації в ЗМІ та обурення громадських активістів щодо судового процесу над настоятелем Черкаської єпархії УПЦ московського патріархату Феодосієм (Денисом Снігірьовим).
Зокрема, в пресслужбі суду зазначають, що "побіжний аналіз новин, повʼязаних із кримінальною справою за обвинуваченням настоятеля Черкаської єпархії УПЦ, що поширюються мережею Інтернет напередодні чергового судового засідання, дозволяє виявити велику кількість фейків, маніпуляцій, негативу та умисного нагнітання настроїв у суспільстві".
Також у суді відповіли на деякі питання, які виникли в громадськості.
"Чому обвинувачений, до якого суд застосував запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час доби, був присутній на богослужінні у Великодню ніч?"
Дійсно, до настоятеля Черкаської єпархії УПЦ було застосовано запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час доби з 23.00 год до 05.00, щоденно до 3 червня 2024 року.
Цим же судовим рішенням на нього було покладено обовʼязок не залишати місце проживання в нічний час доби (на час дії запобіжного заходу) без дозволу суду.
19 квітня 2024 року адвокат настоятеля Черкаської єпархії УПЦ у передбачений законодавством спосіб звернувся до суду з проханням надати дозвіл його підзахисному провести святкове богослужіння з 23.00 год. до 05.00 год. у Великодню ніч у Михайлівському кафедральному соборі міста Черкас.
Таке прохання було розглянуто і головуюча суддя надала відповідний дозвіл, про що повідомила поліцію.
"Чому так довго розглядається ця кримінальна справа і чи є в цьому вина суду?"
Судовий розгляд має бути проведений і завершений протягом розумного строку (ч.1 ст.318 КПК України).
На тривалість розгляду справи можуть впливати цілий ряд факторів: складність справи; кількість епізодів злочинної діяльності що інкримінуються особі; процесуальна поведінка учасників (кількість поданих ними процесуальних клопотань, у тому числі про відкладення чи недовіру (відвід) судді або іншим учасникам); необхідність допиту великої кількості свідків чи потерпілих; можливі зловживання своїми правами на шкоду інтересам правосуддя, такі як заздалегідь необгрунтовані відводи та клопотання з метою затягнути розгляд справи); призначені судом експертизи; хвороби учасників справи та судді; відпустки, відрядження чи зайнятість судді та/або учасників в інших судових засіданнях, тощо.
Зауважуємо, що справа перебуває в провадженні суду з травня 2023 року і судові засідання призначаються майже щотижня.
За цей час відбулось 3 підготовчих та 20 судових засідань.
При цьому суд має допитати 9 свідків обвинувачення, дослідити письмові матеріали та електронні докази тощо.
Таким чином, суд вживає всіх необхідних заходів для розгляду справи у розумний строк.
"Чому вже декілька разів не задовольнялись клопотання про відвід головуючої судді?"
КПК України не передбачає автоматичного відведення від справи судді, яка розглядає цю справу, у разі висловлення їй недовіри кимось із учасників справи.
Уважно дослідивши всі доводи заяв про відвід, інший суддя Соснівського районного суду міста Черкас визнав їх необґрунтованими та безпідставними.
"Чи можна називати злочинцем особу до вироку суду?"
Чинне українське та міжнародне законодавство не дозволяє звинувачувати у вчиненні злочину будь-яку особу, крім випадку коли вину цієї особи встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
Формування у суспільстві категоричної думки, що певна особа є заздалегідь винуватою у вчиненні злочину до вироку суду, навіть якщо це робить сторона обвинувачення чи потерпілий, може зашкодити здійсненню правосуддя у справі чи призвести до інших негативних наслідків.
Нагадаємо, що на минуле судове засідання у справі митрополита Феодосія прийшли громадські активісти. Їх, зокрема, обурило те, що суд дозволив митрополиту провести богослужіння у Великодню ніч, незважаючи на його нічний домашній арешт.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram