Замість дітей для оздоровлення – переселенці, замість танцювального залу – їдальня, а у класі початкової школи – ліжка. З початку війни в одному із санаторіїв Черкас знайшли притулок близько двох тисяч людей, розповів Суспільному заступник директора закладу Олег Крощенко.
Зупиняються переселенці у санаторії лише тимчасово. За словами завідувачки педагогічної частини Ольги Вишневської, допомагають переселенцям у першу чергу підтримкою:
- Вони приїжджають у різному стані. Дехто спокійний, дехто плаче по кілька днів. Намагаємося їх якось підтримати, навіть просто обняти, притулитися.
Разом із родиною в санаторії оселилися Анастасія Осадова із Лисичанська.
- Людям там дуже страшно. Багато хто залишився без своєї квартири. Ти чуєш ці вибухи там, тут, і не знаєш, може, зараз до твоєї хати щось прилетить, і це дуже страшно. Ми зрозуміли, що треба їхати звідти і якнайдалі, – розповіла вона.
Речі зібрали ще з початку повномасштабної війни, проте покинути рідний Лисичанськ наважилися лише два дні тому, пояснила переселенка:
- Наші війська дуже гарно обороняють наше місто, область. Велике їм за це спасибі, але дуже страшно, бо наші вороги нещадні.
Разом із родиною Анастасії у санаторії наразі живуть 144 переселенці. Їх кількість змінюється чи не щогодини, пояснив заступник директора оздоровчого закладу Олег Крощенко.
- У нас транзитна база – як кажуть, «перевалочна». Ми забезпечуємо тут людей одягом, гігієнічними засобами, годуємо безоплатно тричі на день і відправляємо їх далі чи на розселення – в Центр гуманітарної допомоги, – розповів він.
Зі слів Олега Крощенка, двох переселенців вдалося працевлаштувати до оздоровчого закладу. Тепер вони живуть і працюють у санаторії.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram