В одному із закладів харчування Черкаського району зареєстрували групове захворювання - до лікувальних закладів потрапили 11 осіб, серед яких троє дітей.
Усі постраждалі їли в одному в цьому закладі під час проведення сімейного свята 31 серпня. Вже наступного ранку у потерпілих розпочалися ознаки отруєння: діарея, біль у животі, лихоманка, блювота. На момент госпіталізації всі хворі перебували у стані середньої тяжкості.
Фахівці Держпродспоживслужби області провели позапланове інспектування закладу харчування. В ході перевірки вони виявили низку порушень:
- оператором ринку не дотримуються відповідні положення законодавства щодо зберігання і утилізації (знищення) харчових та інших відходів та не має договорів щодо їх утилізації (знищення);
- не надані підтверджуючі документи щодо відповідності питної води встановленим вимогам;
- на потужність допускається персонал, який не пройшов у цього оператора ринку навчання з питань гігієни персоналу;
- персонал потужностей не проходить періодичне навчання щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів у цього оператора ринку;
- на потужності не впроваджені постійно діючі процедури, засновані на принципах системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках;
- не забезпечена простежуваність харчових продуктів, призначених для виробництва харчових продуктів, на всіх стадіях їх виробництва та обігу;
- не надано підтвердження проведення результативної боротьби зі шкідниками та гризунами (відсутні засоби профілактики та боротьби зі шкідниками (пастки) по зовнішньому периметру, який вказаний в документах по проведенню боротьби зі шкідниками).
Також були відібрані зразки харчової продукції (яйця) та змивів з поверхонь.
У зв’язку з численними порушеннями, які можуть становити загрозу для здоров’я людей, прийнято рішення про тимчасове призупинення виробництва та/або обігу харчових продуктів на 10 днів. Оператор ринку зобов’язаний усунути порушення у визначений термін.
Крім того, суб’єкт господарювання буде притягнутий до відповідальності за порушення законодавства про харчові продукти відповідно до ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».
Ситуація перебуває під контролем фахівців Держпродспоживслужби Черкаської області.
За інформацією пресслужби ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram