У Черкаському районі поліпшення житлових умов потребують 11 учасників АТО

13 серпня 2017, 23:24

Одинадцять учасників антитерористичної операції на Сході України потребують поліпшення житлових умов. Це, зокрема, жителі Свидівка, Степанок, Тубілець та Вергунів, які стоять на квартирному обліку. Соціальний захист учасників антитерористичної операції Черкаського району обговорили сьогодні у ході засідання Центру допомоги учасникам АТО, пишуть "Сільські обрії".

-         У червні 2016 року були внесені зміни до районної «Програми забезпечення учасників АТО та членів їх сімей житлом у 2015-2020 рр.», за якими фінансування придбання житла учасникам антитерористичної операції розподілялося між сільськими, районним та обласним бюджетами у пропорції відповідно 200 тисяч, 100 тисяч та 30 тисяч гривень, - повідомила заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Людмила Лядецька. – Окрім того, програмою передбачено придбання житла учасникам АТО на умовах дольової участі з районного та сільського бюджету 50/50 % на суму 50 тисяч гривень.

Зауважимо, нині в районі налічується 613 учасників АТО, 611 з яких мають статус учасника бойових дій. Усі вони отримують гарантовані державою пільги. Відтак, у межах районної комплексної програми «Турбота» з 2015 року учасники АТО вже отримали 450 тисяч одноразової матеріальної допомоги. Це по одній тисячі гривень в рік. Торік двоє учасників бойових дій, які отримали інвалідність у зоні проведення антитерористичної операції,  у рамках державної програми отримали компенсації на придбання житла.

За словами Людмили Лядецької, цьогоріч сім учасників бойових дій будуть забезпечені санаторно-курортними путівками. Шість путівок придбають в санаторій «Мошногіря», на умовах дольової участі - 50/50% оплати її вартості з районного бюджету та самим учасником АТО.

-         Цьогоріч змінено порядок укладання договорів із санаторіями. Це має бути тристороння угода – учасник АТО-управління-санаторно-курортний заклад, - але у межах виділених коштів, - повідомила управлінець.

Окрему увагу приділили працевлаштуванню учасників АТО.

-         На початок року 90 осіб отримували послуги служби зайнятості, станом на перше серпня – 39, - повідомив директор РЦЗ Олександр Гриценко. – Працевлаштовано 19 учасників АТО, троє пішли служити за контрактом до лав Збройних Сил України. Один отримав кошти на відкриття власної справи і зареєстрував підприємницьку діяльність. Дев’ять осіб пройшли профнавчання, здобули нову професію і працевлаштувалися. Троє залучали до громадських робіт, двоє – брали участь в тимчасових роботах.

За словами начальника управління агропромислового розвитку Петра Данилішина майже півтисячі учасників АТО отримали земельні ділянки під індивідуальне дачне будівництво та ведення сільського господарства  у межах Будищенської, Думанецької, Леськівської, Дубіївської, Степанківської, Геронимівської, Свидівоцької, Білозірської сільських рад.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору