У Черкаському окружному адмінсуді назріває кадрова катастрофа

03 вересня 2015, 09:00

3641

Третина суддів окружних адміністративних судів не може здійснювати повноваження судді через закінчення п’ятирічного строку повноважень. В окремих судах ситуація є особливо критичною та ризикує перетворитися на кадрову катастрофу для системи адміністративних судів, - йдеться у повідомленні Вищого адміністративного суду України, пише Діловий регіон.

Така ситуація склалася і у Черкаському окружному адміністративному суді. 8 із 20 суддів не можуть здійснювати повноваження судді через закінчення п’ятирічного строку повноважень.

Голова ВАСУ Олександр Нечитайло звернувся до Голови Верховної Ради України, Президента України та Голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів щодо необхідності невідкладного вирішення питання безстрокового призначення суддів адміністративних судів.

У листах Голови ВАСУ, зокрема, зазначається, що відповідно до наказу Державної судової адміністрації України від 14.05.2012 № 52 «Про визначення кількості суддів у адміністративних судах України» штатна чисельність суддів в окружних адміністративних судах становить 638 суддів (за винятком суддів адміністративних судів, розташованих на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя). При цьому третина суддів окружних адміністративних судів не може здійснювати повноваження судді через закінчення п’ятирічного строку повноважень. Уже сьогодні 194 суддів не можуть розглядати справи, а у найближчі місяці суддівські повноваження закінчаться ще у 25 суддів окружних адміністративних судів.

Поділитись

Коментарі

Вгору