18 травня Черкаський художній музей, продовжуючи серію виставок «Кольори…», з гордістю презентував творчість черкаських митців. Даний «кольоровий» цикл було започатковано виставкою «Травнева гризайль» у 2015 році, яка демонструвала різножанровий творчий доробок виключно жінок-мисткинь. Яскравим, пристрасним та чуттєвим продовженням у 2016 році стала виставка «Червоне…». Цьогоріч художники вирішили не обмежуватися відтінками одного кольору, а звузили коло творчих пошуків завдяки вихідному формату робіт: квадрат, розміром 80 х 80 см.
Музична тема також була обрана не випадково. Її запропонував Віктор Афонін, який разом з Сергієм Крашенінніковим заклали основи одного з найстаріших джаз-фестивалів України. Адже Черкаси – джазове місто!
Крім того, між музикою і світом візуального мистецтва існує суттєвий зв'язок. Музика, як і Колір, є універсальним засобом вираження, тою мовою, яку здатен зрозуміти і відчути кожен, не дивлячись на вік, стать, освіту та ін. Власне терміном джазу охоплюється багато музичних стилів та жанрів. Майже для кожного, навіть найвибагливішого слухача існує свій джазовий стиль. Оскільки особливістю цієї музики є аспект імпровізації у межах гармонійної структури музичного твору.
Так і художники у представлених нині роботах виявляють те натхнення та настрої, які знаходять у ритмах і відтінках американської музики – джазу. А тому виставка презентує синергію візуальних та аудіальних мистецтв, синтез уяви та почуттів. Це спосіб інтерпретації музики за допомогою візуальної взаємодії між кольорами та формами.Це спосіб відтворення окремо вихоплених характерних джазових ритмів та надання кожному з них певного кольорового відтінку.
Своє розуміння музики джазу на виставці демонструють близько сорока авторів. Серед них викладачі Черкаського державного технологічного університету: заслужений художник України В.Афонін, творчий тандем подружжя Шилімових, О. Шепеньков, Т. Куліш, О. Галицька, Г. Малород та інші відомі черкаські живописці: Т. Сосуліна, С. Тихомирова, Т. Черевань, І. Самойленко. Фотомистецтво представлено роботами М. Мейти, А. Алабіної, В.Тимошенка та Я. Грузіненко. Джазові поліритми та імпровізації відтворені в оригінальних текстильних роботах Н. Лавріненко, І. Піскун, М. Степаненко та Т. Власенко – головного художника Запорізького театру молоді. Окрему частину експозиції утворює серія дизайнерських плакатів студентів та викладачів ЧДТУ.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram