У черкаському храмі замироточила ікона

13 квітня 2017, 12:37

У храмі Усіх святих українських Миколая Мелікійського Чудотворця у Черкасах замироточила ікона Амфілохія Почаївського. Мироточить ця святиня вже втретє. Щоразу майже напередодні Великодніх свят, пише "Нова Доба".

Як розповів настоятель храму, отець Ігор, Мощі святого Угодника, які вкраплені у цій іконі, були передані храму минулого року, і теж у переддень Великодніх свят.

— Ікона святого ще до задовго передачі мощей мироточила. Запах такий стояв у церкві, немов щойно зацвів бузок, — поділився священик.

При цьому зауважив — взагалі, молитись з надією на диво потрібно не якійсь іконі, а перед іконою з великим та щирим покаянням.

— Людина має сама перероджувати своє життя, а ікона лише утверджує її у цьому щирому бажанні, — переконує отець Ігор.

До речі, у невеличкій капличці, яка нині і уявляє собою храм Усіх святих українських Миколая Мелікійського Чудотворця, що поряд із площею 700-річчя, є чимало цілющих образів. І про це добре знають парафіяни.

— Не потрібно соромитись щось у священика питати, — наставляє отець Ігор. — Навпаки, людина має запитувати та знати якомога більше про церковні традиції. Ось Ікона Святого Селіана Пахлавонського. Йому моляться від жіночих хвороб та ті жінки, які не можуть завагітніти. Іконі Меркурія Бригинського − моляться від недуг рук-ніг та падучої. У нас зберігаються частка взуття Спірідона Чудовторця, ікона Божої Матері Покриваюча, що покриває від злих духів, Ікона Помічниця у творчих задумах, Ікона святого Боніфатія, якому моляться від наркоманії, пияцтва та ігроманії. Ікона Божої Матері Презри на смирення, оригінал якої знаходиться у Віденському храмі у чоловічому монастирі, ікона хранителя храму Миколая Святого Угодника та великі ікони Великомученниці Варвари та Сергія Радонежського. З Греції привезли та подарували написані монахами безпосередньо для нашого храму ікону Святого Пантанаса. Ще одна ікона передана владикою Кліментом. Маємо інші святі реліквії — часточку облачення Луки Кримського. Про це можна розповідати годинами.

Щоб наблизити парафіян до храму вирішено було створити власний православний інтернет-ресурс.

— Ми зробили цей канал, щоб люди знали про наш маленький, але затишний храм, про святині, які зберігаються у ньому, щоб спілкуватися з однодумцями, молитися один за одного, — говорить отець Ігор.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору