Новини про погоду є одними з найпопулярніших серед черкащан. Інформацію про те, як вдягтися вранці і чи потрібно брати із собою парасольку, жителі Черкащини отримують з прогнозу погоди. Але перш ніж з'явитися у відкритому доступі, він проходить довгий шлях: від обробки метеорологами і аж до прогнозування синоптиками. Як про явища, які не мають кордонів, створюють прогноз погоди 24/7 - детальніше розповіли метеорологи Черкащини.
19 листопада відзначають день синоптичної карти, аналіз якої дає можливість спрогнозувати погоду. Це географічна карта, на яку цифрами і символами нанесені результати спостережень на мережі метеорологічних станцій в певні моменти часу.
Такі карти регулярно складаються в службі погоди по кілька разів на день. Їх аналіз є основною операцією, що дає можливість для подальшого прогнозу погоди.
- На синоптичних картах ми бачимо уже фактичну погоду і ту, яку чекаємо наступного дня чи ночі. На цій карті наносять основні параметри погоди: ізолінії, ізобари, температуру та вологість повітря, напрямок вітру, хмарність. На цих картах ми також бачимо основні центри дії атмосфери: циклони, антициклони та пов'язані з ними атмосферні фронти, зони опадів, ми бачимо також переміщення повітряних мас і їх температуру, - говорить синоптикиня Черкаського обласного гідрометцентру Яна Жукова.
Обласний центр з гідрометеорології має 4 напрямки діяльності: метео-, агрометеорологічний, гідрологічний та екологічний.
- До структури нашого центру належать 8 метеорологічних станцій Черкаської області, 3 пости для проведення спостережень за забрудненням атмосферного повітря, а також 14 гідрологічних постів, - розповідає начальниця відділу гідрометеорологічного забезпечення Ольга Прокопенко.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram