30 вересня в Черкаському районі зареєстровано випадок захворювання на гарячку Західного Нілу. Захворів 71-річний чоловік, який проживає в селі Руська Поляна.
Всього в області цього року, протягом серпня-вересня, зареєстровано п’ять випадків захворювань на гарячку Західного Нілу - в Черкаському та Уманському районах.
За результатами ентомологічного моніторингу на території області визначені комарі роду Culex (53,5%) та роду Aedes (46,5%), які є факультативними орнітофілами, що передбачає їх участь у циркуляції вірусу гарячки Західного Нілу.
Чим небезпечний вірус Західного Нілу
Головна небезпека вірусу - здатність викликати тяжкі ускладнення. Легкі форми хвороби зазвичай протікають безсимптомно або з мінімальною симптоматикою, з легкими ознаками ГРВІ. Але в більш складних випадках хвороба вражає центральну нервову систему, викликаючи такі серйозні захворювання як енцефаліт, менінгіт, а також поліомієлітоподібні синдроми.
Вакцини для профілактики гарячки Західного Нілу не існує. Ключовий метод запобігання зараженню вірусом – профілактика – запобігання укусам комарів. Аби вберегтися від комариних укусів, варто носити захисний одяг, використовувати сітки на вікнах, фумігатори та репеленти.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного ЦКПХ
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram