У Черкаській обласній філармонії відкрили пам’ятну дошку біля робочого кабінету, де працював і творив музику народний артист України Анатолій Пашкевич. Захід приурочили 85-й річниці з дня народження композитора.
Анатолій Пашкевич був художнім керівником, головним диригентом-хормейстером Черкаського народного хору в 1965-1973 роках. Хоч чоловік був уродженцем Житомирщини, саме на Черкащині він збирав, записував та аранжував народні пісні черкаського краю і писав власні авторські твори для народного хору.
Близько 80 авторських творів композитора на слова відомих поетів Василя Симоненка, Дмитра Луценка, Тараса Шевченка, Миколи Негоди, Василя Гея, Йосипа Струцюка, Миколи Луківа, Леоніда Федорука набули популярності в усьому світі.
Помер відомий композитор у 2005 році.
- Сьогодні ми зібралися в річницю народження Анатолія Максимовича, щоб вшанувати його персону та те надбання, яке він залишив по собі. Ми радіємо тому, що зараз маємо можливість насолоджуватися його творами у виконанні Черкаського народного хору. Анатолій Пашкевич - великий українець, який вболівав за українську культуру і його твори знають за межами нашої країни. Упевнений, що культурний фронт, який ми несемо, стане важливим вкладом для нашої перемоги над ворогом, - сказав начальник Управління культури та охорони культурної спадщини Черкаської ОВА Олександр Шабатін.
Пісні відомого композитора й сьогодні продовжують виконувати Черкаський народний хор, ансамбль "Росава" під керівництвом заслуженого артиста України Володимира Локтєва.
- Це велика честь - виконувати прекрасні твори видатного генія українського народного мистецтва Анатолія Пашкевича. У цей надважкий час, який переживає українська нація, виборюючи перемогу, звучить справжня творчість і музика видатних українців, - говорить директор Черкаської обласної філармонії Юрій Федоряка.
Пам'ятну дошку відкрили начальник Управління культури та охорони культурної спадщини разом із дочкою Анатолія Пашкевича пані Оксаною.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram