У гончарній майстерні Черкас організували захід для психологічної реабілітації ветеранів та родин військовослужбовців із Канівської громади.
Для учасників влаштували майстер-класи з виготовлення ляльки-мотанки, музикування та гончарства. Також охочі могли отримати консультації від юриста з ГО "Патріоти рідного краю".
- Ми, спільно з БФ "МХП-Громаді" та програмою "МХП Поруч", запускаємо пілотний проєкт для ветеранів російсько-української війни. На захід сьогодні приїхали 10 дорослих та 4 дитини. Для них тут проводять майстер-класи та консультації. Реінтеграція ветеранів сьогодні для нас - на першому місці. Тому такі заходи ми будемо проводити постійно й в різних громадах, - розповів директор ТОВ “НВФ “Урожай” ПрАТ МХП Олександр Воскобойнік.
Загалом у черкаській гончарні планують організувати ветеранський простір та надалі проводити подібні заходи.
Дружина військовослужбовця з Канева Наталія приїхала до Черкас разом із донькою.
- Для того, щоб змінити обстановку, я стараюся ходити на такі події, адже ситуація в родині складна - 26 місяців я не чула голосу свого чоловіка і сподіваюся, що він перебуває в полоні. А з червня - я ще й сестра зниклого безвісти військового. Я спілкуюся з іншими родичами військовослужбовців, а говорити з людьми, які когось втратили на війні, дуже важко. Тому потрібно собі десь брати ресурси, тому я відвідую й індивідуальні сеанси в психолога, й групові. Я розумію, що на наші плечі положена велика праця. Такі заходи, як сьогоднішні, необхідні для родин військових, аби хоч трохи переключитися та відволіктися, - говорить канівчанка.
Ветеран Валерій Гаврилов з 2015 року брав участь в АТО/ООС. У 2019-му його комісували за станом здоров'я.
- На сьогоднішньому заході я вже спробував себе і в гончарстві, й в грі на барабанах, і в створенні ляльки-мотанки. Я все життя пропрацював зварювальником, тому звик щось робити руками. Дуже цікаво тут, є можливість розслабитися, гарно провести час з родиною, - каже чоловік.
- Під час таких майстер-класів можна розслабитися, розважитися та ніби відійти від проблем, які накопичилися за останній час. Якщо не виплескувати ті емоції, які в тебе зібралися, можна "зірватися". Тут у мене моральний дух піднявся. Але для всього потрібен час, - додає ветеран із Канівщини Сергій Голдиш.
Музикант Артур Жуковський навчав учасників заходу терапевтичного варіанту дозвілля - музикування.
- Суть в тому, що ми залучаємо етнічні інструменти, які не потребують високого рівня гри. Тому люди швидко навчаються грати та отримують задоволення. Це дуже популярною річчю стає в світі. Дозвілля за заняттям творчістю йде людям лише на користь та дарує гарний настрій. Тому сьогодні ми показуємо нашим гостям такий варіант проведення часу. Психологічним розвантаженням може бути все, що завгодно. Просто в нас, на жаль, багато людей не вміють організувати його правильно. Якісно організованим розвантаженням може бути похід, музикування, заняття творчістю тощо, - говорить Артур Жуковський.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram