3 лютого педагоги, школярі та представники громадськості й влади відсвяткували відкриття добудованого приміщення спеціалізованої школи № 18, яке почали зводити ще наприкінці 90-х років. Забудовник – будівельна компанія «Інтербуд» Української спілки ветеранів Афганістану. Вартість проекту – близько 14 млн грн.
У новому триповерховому корпусі розміщені учбові майстерні для дівчат та хлопців, танцювальна дзеркальна зала, душові кімнати, бібліотека та спортивна зала площею 540 м кв. Підлога в ній устелена спеціальним спортивним покриттям угорського виробника, призначеного для будь-яких занять фізичною культурою. Нагадаємо, навчальний заклад єдиний в місті, який не мав спортивної зали.
- Почуття переповнюють. Нова зала нам дуже подобається. Після того, як ми працювали в коридорах, то ми задоволені, що сюди перейшли, - говорить вчителька фізичного виховання Світлана Лисак. – Які б умови не були, діти завжди хочуть рухатися. Для них це мрія, яка збулася.
Крім того, в будівлі встановлена сучасна система обліку електроенергії, ІТП.
На відкриття добудови запросили місцевих депутатів та представників галузі освіти. Школярі підготували свято.
- Попри те, що наші сини воюють на Сході, міська влада сьогодні відкриває абсолютно мирний заклад, відкривається спортивна зала. Ми маємо бути впевнені в тому, що в нас все буде добре. Україна як була, так і залишиться членом європейського братства, - сказав у промові директор школи Василь Грищенко.
Він зазначає, що попереду ще багато роботи. Бо всі нові приміщення треба оснастити відповідним обладнанням. Зокрема, майстерні для хлопчиків – дитячими верстатними станками, виробника яких сьогодні важко відшукати. Керівник школи каже, що на потреби нового корпусу знадобиться біля 2 млн грн. Забудовнику ж заборгували 500 тис грн.
- Це той соціальний проект, який втілювався багато років і на це було безліч причин, - зауважив секретар міської ради, депутат по округу, де розташована школа Олександр Радуцький. - Коли мене обрали депутатом міської ради, я обіцяв, що школу добудують. Нелегко далася ця робота, але вона завершена. Дякую депутатському корпусу за те, що будівництво відновили 2013 року. Також дякую підприємству, яке виконало роботи та його керівнику – почесному будівельнику України Ігорю Калашнику. Прикметно, що забудовник закладав кошти на цей проект відповідно до курсу валюти 1:8, а завершив на захмарному 1:20, не збільшивши кошторису. Ми з коллегами розглядали бюджет на поточний рік і заклали 50 тис грн на придбання спортивного інвентаря для цієї школи, а в майбутньому плануємо виділити ще 700 тис грн, аби нова спортивна зала мала все необхідне не лише для проведенння уроків, а й змагань та позашкілля інших навчальних закладів міста.
Адміністрація школи планує використовувати нову спортивну залу не лише для потреб своїх учнів, а їх сьогодні тисяча. Приміщення зможе стати майданчиком для проведення різних змагань, гурткової роботи. Учасники заходу висловили сподівання, що поява нової зали пожвавить спортивне життя школярів міста.
- Цей проект був тривалим у часі, для нас принциповою позицією було його завершити, адже йшлося про дітей. - говорить директор будівельної компанії «Інтербуд» Ігор Калашник. – Сподіваюся, світлі сучасні приміщення довго служитимуть учням та спонукатимуть до здорового способу життя та майбутніх перемог.
Щодо того, яким має бути покриття спортивної зали, керівник підприємства нагадав, що в проекті добудови ніколи не було паркету, про який почасти згадує міський голова та його однодумці. Передбачалося резиново-бітумне покриття, проте, через низку причин було ухвалене рішення на заміну конструкції підлоги на спортивне покриття на основі ПВХ, що має сертифікат ISO та розроблене саме для занять спортом в школах, дитячих садках та дитячих спортивних приміщеннях.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram