– Не дуже правильно, щоб кожен носив пістолет у кишені. Люди не готові поки до цього, - коментує Іванько. - Спочатку треба навчати культурі поводження. Щороку на Черкащині через необережне поводження із мисливською зброєю гинуть люди. Як то було нещодавно у Кам’янському районі. Видайте сьогодні українцям пістолети, багато вирішуватимуть свої проблеми зі зброєю в руках. Якщо зараз конфлікт закінчується синцями й образами, завтра один буде вбитий, інший сяде до в’язниці. Є купа інших можливостей для власного захисту. Йти пити горілку із «короткостволкою» в кишені люди ще не готові. Зараз більше 30 тисяч «стволів» зареєстровано в області. Я поки не чув, щоб хтось захищав своє житло зі зброєю в руках. А от вбивств через необережне поводження вистачає.
Ажіотаж в питанні легалізації засобів захисту життя вигідний власникам спеціалізованих магазинів, вважає правоохоронець. Лобіюють задля безперешкодного імпортування свого товару.
– Шум підіймають ті, хто хоче імпортувати зброю і тут продавати. У нас вартість, наприклад, пістолета «Глок» - 46 тисяч гривень. Це близько 1600 доларів. В Америці він коштує 600 доларів, - пояснює Іванько.
Поряд з тим, на сайті Президента України зареєстровано більше 20 петицій щодо питання вільного володіння короткоствольною вогнепальною зброєю. Частина з них – проти легалізації. Невдовзі депутати мають розглядати поданий Всеукраїнською асоціацією власників зброї громадський законопроект.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram