У Черкаській області у дітей відібрали будівлю школи (відео)

29 січня 2016, 09:10

Безымянный

Кому реформа, а кому - нажива. У Черкаській області - вже закриту після так званої "оптимізації" школу захищають селяни. Хто розносить по цеглинці життєздатну будівлю? Де доводиться вчитися виселеним школярам? І куди дивиться райуправління освіти? - йдеться у сюжеті Подробиць.

На шкільних дошках ще залишилися не стертими торішні завдання. Але в коридорах і класах цієї сільської школи останні півроку господарює тільки грибок і холод. Семикласниця Аліна веде нас у кабінет української мови. Вона не була тут з травня. Після оптимізації її клас перевели в школу сусіднього села.

"Я сиділа ось тут, навпроти вчителя. У нас тут був дуже хороший учитель. Але у зв'язку з тим, що закрили нашу школу, то він вже пішов у своє рідне село".

Зелена Діброва - село відносно невелике. У місцевій школі навчалося 23 дитини, тут же був і дитячий садок на 11 малюків. На початку цього навчального року навіть чекали поповнення. У село переїхало п'ять родин зі сходу. Сидячи за своєю партою, Аліна з сумом згадує своє навчання в таких рідних їй стінах. Каже, в новій школі умови набагато гірше.

"Там є всередині туалет, але кажуть, що немає каналізації. Там вчителі рідко, але можуть піти туди в туалет. Але в основному діти ходять на вулицю. Тут туалет був у школі, в середині", - нарікає школярка Аліна Сазоненко.

Жителі Зеленої Діброви досі не зрозуміють, чому оптимізували саме їхню школу. Тут була каналізація, автономне опалення, водопровід. На першому поверсі зовсім недавно поставили склопакети. Тепер це все поступово вивозять працівники Городищенського районного управління освіти. Будівля школи знаходиться на їхньому балансі.

Після чергового візиту представників районного управління освіти в цій цілком працездатній школі - як після навали вандалів. Зі шкільної їдальні зникли плити, холодильник, з м'ясом вирвані навіть батареї.

"Нікому воно не потрібно. Хоча якась дитина це зробила. Це - чиясь робота. Це ж пальчиками своїми учень другого класу виготовляв".

Від побаченого голова сільради шокований. Хоч школа і знаходиться на балансі районного управління, але вкладали в неї в основному жителі села. Після оптимізації люди просили чиновників віддати приміщення в комунальну власність Зеленої Діброви. Але марно.

"Ми планували опалювати це приміщення, перенести сюди музей села, відкрити початкову школу, зробити тут комунальне підприємство, яке у нас діюче. Можливо, сільську раду, бібліотеку", - каже сільський голова Зеленої Ігор Щербак Діброви.

Але начальник управління - незговірлива. Ледве углядівши камеру, наказує покинути приміщення колишньої школи.

"Це - майно районної ради. Покиньте територію, ви перешкоджаєте роботі комісії".

Як виявилося, наша знімальна група заважала комісії райвно проводити підрахунок вирізаних напередодні батарей. Чому це зробили, ні нам, ні жителям села керівниця до пуття пояснити не змогла.

"Ця школа побудована за рахунок колгоспу, за рахунок мозолів цих людей. Це рішення сесії районної ради, якщо ведеться якийсь навчальний процес, відновиться робота школи, то відповідно зробимо і все відновимо".

Яка подальша доля сільської школи? Цього, схоже, не знають і в самому райвно. А ось жителі Зеленої Діброви після побаченого заявили: вже не просять, а вимагають передати будівлю у комунальну власність села. Інакше обіцяють діяти радикально.

http://podrobnosti.ua/media/videos/2016/1/27/podrobnosti-za-2016-01-27-2000_c834aa480db1e7586f9e1d2dcd90bfae.mp4

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору