“Близько 25% бюджету – для військових”: у Черкасах знову відбулась акція “Гроші на ЗСУ”

16 грудня 2023, 11:45

Фото Суспільне.Черкаси

У Черкасах 16 грудня на площі біля міської ради знову зібралися жителі міста на щосуботню акцію "Гроші на ЗСУ", пише Суспільне.

Один з ініціаторів акції Артем Ківак розповів, що ініціативна група наполягає на тому, щоб з бюджету на потреби ЗСУ спрямували від 10 до 25 відсотків коштів:

"Я ходжу на сесії міськради і там є розділ "різне". Депутати там розповідають, як вони щось гарно роблять. Так от, як на мене, вся бюджетна комісія це була, як цей розділ "різне". Депутати виступають, щось кажуть, пропонують перерозподілити кошти, але великого бажання в них немає. Ми рухаємося до того, щоб десять відсотків бюджету йшло на ЗСУ. Мені здається, це мало. Має бути хоча б 25".

На його думку, треба рухатися до того, щоб фінансування таких речей, як асфальтування вулиць, чи укладання плитки не були пріоритетними.

Учасник ініціативної групи Іван Подолян наголосив на тому, що черкасців не цікавить сума, яку закладають в бюджет, а те, як цей бюджет потім витрачають:

"Ми побачили візит міського голови сюди минулого разу. На мій погляд, це був рекордний мітинг за кількістю людей. Але сьогодні менше, і ми самі доклади до того руку, бо ще запланували громадські обговорення через годину. Міський голова прийшов вдень, а ввечері у своїх соцмережах знову негативно відгукувався про активістів.

Я акуратно оптимістичний з приводу тих процесів, які надалі будуть відбуватися з бюджетом Черкас. Нас же ж цікавить не конкретна сума. Вони звикли торгуватися - закласти певну суму, щоб ми заспокоїлися, вони можуть проголосувати зараз за будь-яку суму, яку захочуть. Ми не заспокоїмося і не замовкнемо, бо ми спостерігаємо за їх роботою. Ми слідкуємо не за сумою, яку закладають в бюджет, а за сумою, яку витрачають. Нас же тут зібрало не те, що вони мало витрачають на потреби військових, а те, що вони витрачають кошти на що завгодно. Ми готові докладати зусиль, щоб нагадувати вам, для чого ми запросили депутатів до роботи у міськраді".

Після мітингу активісти запланували громадське обговорення бюджету міста на 2024 рік в укритті одного з ТРЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкасців запрошують обговорити бюджет громади на наступний рік

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору