У Черкасах змагалися юні робототехніки (фоторепортаж)

25 січня 2020, 20:05

Понад півтисячі школярів Черкащини сформували майже 150 команд і змагалися на регіональному фестивалі з робототехніки FIRST LEGO League.

Тема цьогорічного сезону фестивалю - "Формуй місто". Школярі Черкащини змагаються у таких категоріях: Гра роботів, Дизайн робота, Основні цінності, Проєкт, сумо, слалом.

- За чотири роки кількість учасників збільшилася в рази - із 90 до 500 і це тішить. Адже все більше дітей області отримують можливості долучитись до цього напрямку, до сучасних інновацій та можуть реалізувати свій творчий потенціал, власні ідеї та проєкти. Зі свого боку обласна рада докладатиме всіх зусиль, аби кількість таких дітей зростала й надалі, - прокоментував голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний під час відкриття фестивалю.

Поки діти змагалися на роботах, проходили місії і спілкувалися один з одним, їхні тренери залишалися біля презентації проєктів і розповідали іншим учасникам про розробки команди.

Команда "MACK" із Чорнобаю представляла проєкт "Міст майбутнього". Діти із конструкторів склали мости за новітніми технологіями, а за прототип взяли деякі відомі мости світу. Вони вже вдруге беруть участь у фестивалі.

????????????????????????????????????

- Щоб мости були безпечними та довго слугували людям, ми пропонуємо використовувати графен для виявлення мікротріщин у мостах. Конструкція покривається спеціальною мікроплівкою, яка сигналізує про тріщини навіть на нанорівні. Діти пропонують також використовувати нанотромбоцити, тобто витяжку із плодів моркви та цукрового буряка, її можна використовувати для виготовлення цементу, який буде набагато міцніший за звичайний. На один кубічний метр невелика кількість нанотромбоцитів замінить 40 кг цементу, таким чином можна зменшити кількість викидів СО2 в повітря, - розповідає тренерка команди і вчителька з фізики Олена Аністратенко. Також жінка зізнається, що двоє минулорічних випускників після занять робототехнікою навіть обрали схожий фах в університеті.

Учителька молодших класів Ольга Панченко тренує команду третьокласників Бабанської школи, що на Уманщині. Жінка розповідає, що її вихованці вже два роки займаються робототехнікою і представляють проєкт "Будівельний бум".

- Я дітям майже не допомагала вони усе зробили самі. Школярі вирішили обладнати майданчик так, щоб він був доступний для людей із інвалідністю. Діти зробили кран та ліфт і самі їх запрограмували, також їм подобалося робити досліди і вираховувати із якою швидкістю рухатимуться конструкції, якщо додавати вантаж, тощо, - додає Ольга Панченко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору