У Черкасах збільшили вартість харчування у школах та розширили перелік категорій дітей, які харчуються безкоштовно

06 вересня 2022, 21:30

Фото тематичне

У Черкасах рішенням виконавчого комітету від 30 серпня внесли зміни до Програми організації харчування у закладах загальної середньої освіти комунальної власності міста на 2022-2024 роки. Про це журналістам "Про все" повідомив директор Департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Богдан Бєлов.

Зокрема, у Черкасах збільшили вартість харчування у школах та розширили перелік категорій дітей, які харчуються безкоштовно.

Школи

Фото тематичне

Безкоштовне одноразове харчування у черкаських школах організоване для учнів:

 • 1-4 класів;
 • 5-11 класів із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • 5-11 класів із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах;
 • 5-11 класів із малозабезпечених сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";
 • 5-11 класів із сімей учасників операції об'єднаних сил (антитерористичної операції) та сімей, батьки яких беруть участь у відсічі і спротиві збройній агресії російської федерації;
 • 5-11 класів закладів загальної середньої освіти, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення операції об'єднаних сил (антитерористичної операції) на територію міста Черкаси;
 • дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних і інклюзивних класах;
 • дітей з числа осіб, визначених у статтях 10, 10' Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Діти, які не належать до визначених категорій, харчуються за кошти батьків.

Рішенням виконавчого комітету від 30 серпня цього року збільшено вартість харчування учнів у школах. На сьогодні вона становить:

 • для учнів 6-11 років - 64,84 грн;
 • 11-14 років - 67,84 грн;
 • 14-18 років - 69,79 грн.

Садочки

Фото тематичне

У закладах дошкільної освіти встановлено таку вартість харчування на одну дитину в день:

 • для дітей віком від 1 до 4 років - 40, 72 грн;
 • від 4 до 6 (7) років - 53,18 грн.

У дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) санаторного типу №74 "Лісова пісня" для дітей від 1 до 4 років - 63,48 грн, від 4 до 6 (7) років - 85,04 грн. Для дітей від 4 до 6 (7) років із цілодобовим перебуванням вартість харчування становить 85,04 грн.

Разом із тим зберігається розмір батьківської плати за харчування дітей у закладах дошкільної освіти на рівні 60% від фактичної вартості харчування. Зменшено розмір батьківської плати на 50% для багатодітних сімей, які мають трьох і більше дітей.

Звільнено від сплати за харчування у закладах дошкільної освіти дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних групах; дітей з інвалідністю; дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям"; дітей із числа внутрішньо переміщених осіб; дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів; дітей з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; дітей, які зараховані у дошкільні навчальні заклади спеціального типу (ДНЗ №7, 13, 29), у спеціальні групи закладів дошкільної освіти комбінованого типу (ясла-садок) (№23, 27, 31, 35), у дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) санаторного типу №74, у спеціальні групи дошкільних навчальних закладів (ясла-садок) комбінованого типу №54, 83 та в інклюзивні групи дошкільних навчальних закладів.

Оновлене меню

Оновлене меню почали впроваджувати у школах та садочках України, відповідно і Черкас, з 1 січня 2022 року.

Для закладів дошкільної та загальної середньої освіти розроблені чотиритижневі сезонні меню, що погоджені в Черкаському міському управлінні Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Страви, які включені до оновленого меню, взяті зі збірника рецептур Євгене Клопотенка та інших збірників рецептур дитячого харчування. Це меню рекомендоване для використання та надіслане закладам дошкільної і середньої освіти.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору