У Черкасах з нового року учні 1-4 класів харчуватимуться безоплатно

30 листопада 2023, 11:35

У Черкасах з нового року повернуть безоплатне харчування для школярів 1-4 класів. Відповідне рішення підтримали депутати сьогодні, 30 листопада, на сесії міської ради.

Для поновлення безкоштовного харчування внесли зміни до програми "Про затвердження Програми організації харчування у закладах загальної середньої освіти".

Нагадаємо, раніше відповідне рішення підтримали на засіданні виконавчого комітету ЧМР, адже з проханням повернути безоплатне харчування учням початкових класів до влади неодноразово зверталися батьки школярів, а на сайті міської ради реєстрували петиції.

Заступниця міського голови Черкас Анастасія Чубіна зазначила, що забезпечення безкоштовного харчування для учнів 1-4 класів вартуватиме бюджету 120 млн грн на рік.

Також Чубіна додала, що безкоштовне харчування будуть надавати лише за заявою батьків.

Воночас депутатка Любов Майборода запропонувала зробити безоплатним харчування лише для категорійних дітей.

— Це величезні суми, ще й під час війни. Я вважаю, що зараз запроваджувати безкоштовне харчування для всіх недоцільно. Це моя думка. Я пропоную не підтримувати цей проєкт рішення

— Мені дуже неприємно, що є намагання зекономити на дітях. На жаль, зараз збільшилася кількість звернень дітей до гастроентерологів, адже не кожен може забезпечити гаряче харчування. Тому я вважаю, що тут економити не можна, - сказала депутатка Надія Івашкова.

— Місто має допомагати тим, хто цього потребує. Враховуючи зараз воєнний стан, кількість переселенців у нашому місті я вважаю, що на 2024 рік варто підтримати цю програму. Але має бути допомога дійсно тим, кому вона потрібна. Я переконаний, що є хоч тисяча батьків, які можуть заплатити за харчування дитини, — додав депутат Павло Карась.

Депутати все ж підтримали рішення про відновлення бещоплатного харчування для учнів 1-4 клачів. ЗА зміни до програми проголосували 25 народних обранців.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору