У Черкасах з’являться кар’єрні радники: хто це такі

11 лютого 2019, 12:38

Фото: з мережі

З 1 січня 2019 року в Україні розпочав роботу інститут кар'єрного радника. За два місяці Черкаський обласний центр зайнятості має підготувати фахівців,спеціальних радників, які в індивідуальному режимі допомагають людям з пошуком роботи.

Як розповів директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, кар'єрний радник працюватиме з кожним клієнтом окремо. Він зможе побачити перешкоди, які стоять перед клієнтом на ринку праці в момент працевлаштування, та допоможе подолати їх. Ця особа буде особливим помічником для безробітних щоразу, коли б ті не звернулися до служби зайнятості. Інститут кар'єрного радника сприятиме тим, хто шукає роботу, зареєстрованим безробітним у пошуку роботи та чіткому плануванню їхньої кар'єри.

Окрім того, вводиться профілювання безробітного, або особи, яка шукає роботу. Так, оцінюватиметься можливість їх працевлаштування, ступінь мотивації до праці. За результатами первинного профілювання кар'єрний радник разом з особою, яка шукає роботу, складають індивідуальний план надання послуг з працевлаштування.

— Відвідувач, який переступає поріг служби зайнятості, зазвичай спілкується з кількома спеціалістами служби та відвідує не один кабінет. Тут мова йде про інший підхід, коли людину спершу обслужить фахівець, який механічно внесе всі його дані до комп’ютера, а вже потім передасть його до рук однієї людини — кар’єрного радника, — коментує Григорій Дендемарченко.

Він також звернув увагу на сталий розвиток у Центрі зайнятості профорієнтаційних послуг з використанням сучасних інформаційних технологій та впровадження в роботу нових електронних сервісів. Все це, за його словами, дасть можливість оперативніше влаштовувати на роботу відвідувачів.

— У діяльності служби зайнятості впроваджуються також нові підходи: використання відео-резюме, відео-презентацій роботодавців та їхніх вакансій, — зауважує директор Центру. — На офіційному Ютуб-каналі Черкаського обласного центру зайнятості сформовано базу даних вакансій та резюме. Використовуючи її, роботодавці можуть підібрати потрібний персонал, а шукачі роботи — ефективно презентувати себе роботодавцю та знайти постійне місце працевлаштування. Також є можливість здійснювати онлайн співбесіди як з роботодавцями, так із шукачами роботи. Ця послуга швидка, зручна та корисна. Потенційному претенденту на роботу не потрібно їхати безпосередньо на підприємство, а достатньо пройти співбесіду в режимі інтернет-спілкування. Це колосальна економія і часу, і коштів. Таких заходів за минулий рік проведено більше, ніж 2,3 тисячі за участю 1,3 тисячі роботодавців.

Окрім того, з 2018 року в Черкаській області запроваджено безкоштовну Інтернет-платформу державної служи зайнятості „Профорієнтація та розвиток кар’єри“. Вона дозволяє особам, зокрема, молоді у дистанційному форматі пройти психологічне тестування та отримати його результати. На Платформі є можливість пройти комплексний профорієнтаційний тест за десятьма його різновидами.

Григорій Дендемарченко нагадав, що вже більше року по всій Україні діє „гаряча лінія“ державної служби зайнятості. Всі питання стосовно реєстрації в цій службі, надання послуг роботодавцям та інші консультації, можна отримати за єдиним безкоштовним номером — 0800 50 99 66.

Нагадаємо, цього року в Україні змінюється порядок реєстрації та перереєстрації непрацевлаштованих осіб, непрацездатних громадян та обліку тих, хто перебуває в пошуку роботи. Цей процес регламентується відповідною постановою Кабінету Міністрів „Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу". Вона починає діяти з 1 січня 2019.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору