У Черкасах виявили підпільний завод зі спалення автошин: власнику загрожує смішний штраф

20 січня 2022, 12:45

На околиці Черкас виявили територію, де працівники підприємства виробляли піролізне паливо та випалювали з автопокришок металеву проволку. На небезпечне виробництво випадково натрапили активісти, які шукали підпільний цех з горілкою. На місце викликали поліцію та екоінспекцію, однак тих фактично не допустили на територію, щоб провести перевірку.

Про подію журналістам "Про все" повідомив черкаський активіст Ян Антонюк. Зі слів чоловіка, до його організації звернулися місцеві жителі, мовляв там виробляють та продають контрафактний алкоголь.

- Коли ми почали перевіряти цю інформацію, той цех "прикрився". Однак вже за кілька тижнів на території, що поряд, ми виявили цех, де випалюють автомобільні шини. Про цей факт ми письмово повідомили черкаську екоінспекцію та Громадську раду при Черкаській ОДА. Екологів, які приїхали перевірити наше звернення, банально не пустили туди. Теж саме стосується і поліції, - каже Антонюк. - Те, що нам вдалось побачити - цех з виробництва піролізного палива і територію, де випалюють шини, щоб добути металеву проволку. Звісно, це все незаконно.

За інформацією активістів, вказаний цех знаходиться по вулиці Холодного Яру, 73/1. Місцеві жителі також скаржились на дії цеховиків. Однак у черкаській екоінспекції розводять руками. Зі слів екологів, ймовірно, незаконною діяльністю займається фізична особа, яку заборонено перевіряти.

- До нас надійшло звернення, що на території одного з ТОВ відбувається незаконна діяльність - спалюють автомобільні шини. Але, як з'ясувалося під час перевірки, на території, де це все відбувається, там господарює фізична особа-підприємець, - коментує начальник відділу Державного екологічного нагляду (контролю) земельних ресурсів Держекоінспекції Центрального округу Віталій Бойко. - Згідно із Законом України "Про державний нагляд і контроль за господарською діяльністю", позапланова перевірка діяльності фізичних осіб здійснюється лише за погодженням з Державною екологічною інспекцією України. А на ФОПів такого погодження не дають. Виходить юридична колізія, яка фактично не дозволяє нам з'ясувати ситуацію.

Зі слів пана Бойка, екологи можуть втрутитись у ситуацію лише у випадку відкриття правоохоронцями кримінального провадження і відповідного доручення слідчого про залучення фахівців-екологів до проведення перевірки.

Утім, якщо на виробництві виявлять відсутність дозвільних документів на викид в атмосферу забруднюючих речовин, то екологи зможуть скласти протокол за адмінкодексом. Розмір штрафу - 136 гривень.

В той же час у поліції повідомили, що за даним фактом вже внесено відомості до ЄРДР.

- Слідчі розпочали розслідування та з'ясовують обставини події. Про хід слідства та його результати повідомимо згодом, - повідомила "Про все" речниця обласної поліції Зоя Вовк.

Водночас, питання негайної перевірки діяльності згаданого цеху порушили також і на сесії Черкаської міської ради. З цим звернувся до депутатів черкаський активіст Дмитро Кухарчук. Обранці підтримали його звернення, а секретар міськради Юрій Тренкін дав доручення Управлінню інспектування та Департаменту ЖКК перевірити викладені активістами факти.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору