Учора черкаські журналісти провели акцію з вшанування пам'яті колег, які загинули під час виконання професійних обов'язків. Традиційно в Україні цю дату відзначають у третю п’ятницю вересня.
Коли медійники зазнають утисків, страждає не лише професія, а й право громадян на інформацію та право суспільства на діалог і критичні висловлювання. Між тим, розслідування більшості злочинів проти журналістів розвалюється, а справи закриваються із надуманих причин. Навіть резонансні зухвалі злочини залишаються нерозкритими.
- Ми не вимагаємо для себе особливих преференцій чи особливого ставлення. Ми лише хочемо, аби нам забезпечили право на безпечне виконання професійних обов'язків і покарання тих, хто цьому перешкоджає, - зазначила голова Черкаської ОО НСЖУ Тетяна Калиновська.
У ході акції черкаські медійники вшанували загиблих колег-земляків хвилиною мовчання. Зокрема, Ігоря Грушецького (вбитий у 1996 році), Миколу Ракшанова (загинув у 1998 році), журналіста-майданівця Василя Сергієнка (викрадений і вбитий весною 2014 року).
Зауважимо, що за словами організаторів, на акцію запросили і представників влади, прокуратури та правоохоронних органів. Однак вони захід проігнорували. Зокрема, активістів цікавило те, чому звільнили з-під варти організатора викрадення та вбивства Сергієнка.
Учасники заходу зачитали відповідну резолюцію та проголосували за неї. Крім того, підняли питання про нещодавню заяву Офісу Президента щодо того, що журналісти є "посередниками між владою і суспільством", і нинішнє керівництво країни може обійтися і без них.
"Про запровадження прес-карти мова йшла вже давно. Однак за нинішніх умов ми побоюємося, аби не вийшло так, що медійників почнуть ділити на "чужих" і "своїх", а журналістські права матимуть лише ті, в кого буде ця карта", - каже Тетяна Калиновська.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram