27 червня на Центральному стадіоні Черкас відбудуться четверті всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених». Цього року вперше національні змагання будуть проведені за межами столиці.
Про це інформують у департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради.
Змагатись ветерани будуть у таких дисциплінах, як легка атлетика (біг 100 м, біг 400 м, біг 1500 м, штовхання ядра, метання диску, пауерліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв), веслування на тренажерах (витривалість 4 хв) та велоспорт (на шосе, 5 км).
Пандемія COVID-19 внесла свої корективи у життя усього світу. Було відкладено та перенесено безліч заходів. Не винятком стали й «Invictus Games», які мали відбутися у Гаазі цього року, але були перенесені на 2022 рік. Проте, ветеранська спільнота продовжує тренування.
За останні роки багато видів спорту адаптували для того, аби дати змогу учасникам бойових дій, які зазнали контузії та поранень також ними займатись.
- «Ігри Нескорених» - повинні виходити за межі столиці і йти у регіони. Надзвичайно важливо, щоб міські та обласні органи влади проводили мультиспортивні заходи з адаптивних видів спорту для учасників бойових дій з залученням їхніх родин та друзів. Дуже радий, що Ігри Нескорених розширюють свою географію і ветеранська спільнота Черкас, отримає гарний привід для підтримки фізичної форми та емоційного заряду. У такій компанії ветеранам легше долати наслідки воєнних поранень, травм і хвороб, а підтримка побратимів, сім’ї, та суспільства тільки сприяє цьому. Проведення національних змагань «Ігри Нескорених» у місті Черкаси – чудова можливість долучитись не тільки до всеукраїнської, але й до міжнародної спільноти ветеранів, а в підсумку це ефективний компонент реабілітації та реінтеграції ветеранів АТО/ООС» - відзначив заступник Міністра у справах ветеранів України Ігор Безкаравайний.
Крім спортивної складової, це також соціальний захід для поранених бійців, їхніх сімей та друзів. Це можливість провести час в колі побратимів та однодумців.
- Слово Invictus означає «незламний» або «нескорений» і уособлює стійкість чоловіків та жінок, які зазнали серйозних поранень, однак знайшли в собі сили до нових звершень. Ми проводимо Ігри Нескорених тому, що такі заходи сприяють реабілітації поранених бійців, привертають увагу до проблем їхньої соціальної адаптації, а також виховують повагу до людей, котрі гідно служать своїй країні. Дякуємо громаді міста Черкаси за підтримку спортивного руху ветеранів. Ми віримо, що Черкаси - перше місто з багатьох, які доєднаються до руху Нескорених!, - відзначає Оксана Горбач, координатор проекту Ігри Нескорених в Україні.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram