У межах державної програми адаптації військові, ветерани та члени родин можуть опанувати нову спеціальність або підвищити свій професійний рівень. Черкаси отримали на реалізацію цієї програми 280 тисяч гривень, йдеться в сюжеті 5 каналу.
Світлана веде машину вперше. Раніше вона їздила лише як пасажир, за кермом був її син Павло. Але тепер його авто вже понад рік стоїть: Павло загинув на війні. Зараз жінка хоче сама сісти за кермо дорогої серцю автівки.
Інструктор допомагає впоратися з нескладними маневрами, хоч учениці вони здаються досить важкими. Світлана вже успішно подолала теоретичний іспит. Від мрії поїхати на синовій автівці її відділяє лише практичне навчання та іспит.
Світлана навчається безплатно. Вона – учасниця державної програми професійної адаптації військових, ветеранів, родин загиблих захисників та постраждалих учасників Революції Гідності. Ці категорії українців можуть підвищити кваліфікацію або ж опанувати нову робітничу спеціальність державним коштом.
"Зараз у групі 10 осіб таких у мене, вони за місяць пройдуть теоретичний матеріал, потім успішно складуть іспити з правил дорожнього руху та експлуатації машини. Потім перейдемо до практичного навчання – водінню. Для нашої школи особливо важливо зробити наш особистий вклад у перемогу, у розвиток нашої країни", – запевнив викладач автошколи і майстер виробничого навчання водінню Юрій Кузнецов.
Черкаси на реалізацію програми від держави отримали 280 тисяч гривень. Найпопулярніше навчання – на водія, пішли вчитися кермувати 21 містянин. Щоб скористатися можливостями програми, треба звернутися до органів соціального захисту.
"Прийти з документами, взяти паспорт, ідентифікаційний код, своє посвідчення пільгове і прийти та написати заяву. Ми ставимо людину на облік і потім коли починається новий рік, ми в порядку черговості обдзвонюємо, питаємо. Бо буває так, що людина написала заяву, а приходить наступний рік – той поїхав, а той на фронті і тому в порядку черговості ми надаємо цю пільгу людям", – пояснила головний спеціаліст відділу по роботі з ветеранами війни та членами сімей загиблих департаменту соціальної політики Черкаської міськради Тетяна Тараненко.
Гроші на цьогорічну допомогу уже витрачені. Однак стартує запис на наступний рік, тож всі охочі мають вдосталь часу, щоб визначитися з професією та випробувати себе в новій спеціальності.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram